Home Inne Wolne w długi weekend? Wiele argumentów „za”

Wolne w długi weekend? Wiele argumentów „za”

W 2014 roku Polacy będą mieli do wykorzystania aż siedem długich weekendów. Zaraz po Świętach Wielkanocnych nadejdzie upragniony majowy weekend. Wiele osób zaplanowało z tej okazji wypoczynek. Część jednak pozostanie w pracy. Wbrew pozorom, nie jest to dobre rozwiązanie – także dla pracodawcy.

Weekendowe wyjazdy dla wielu osób stały się sposobem na odpoczynek po tygodniu pracy oraz odskocznią od codziennej rutyny. Z punktu widzenia pracodawcy, na korzyść krótkich urlopów przemawia wiele argumentów. Wypoczęty pracownik jest bardziej efektywny i ma więcej energii. Częściej podejmuje inicjatywę i ma więcej kreatywnych pomysłów. W zespole, w którym pracownicy są zrelaksowani, panuje lepsza atmosfera. Dotyczy to nie tylko relacji między pracowniczych, ale także podejścia do klientów i ich potrzeb. Wypoczęty pracownik chętnie słucha, łatwiej dostrzega szczegóły, szybciej reaguje. To przekłada się na lepszą jakościowo pracę.

Co jednak, jeśli ktoś mimo wszystko postanawia zostać w pracy? Z pozoru może wydawać się, że nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. Eksperci wskazują jednak, że zakłócenie tygodniowego rytmu obniża wydajność. Jeśli dni pracujące są przeplatane dniami wolnymi, to o wiele trudniej w takie dni skupić się na obowiązkach i efektywnie pracować. Dlatego lepiej jest wziąć kilka dni wolnego i w tym czasie wypocząć, niż pojawiać się w biurze co drugi dzień, a po zakończeniu długiego weekendu wrócić do pracy jeszcze bardziej zmęczonym i zniechęconym. Dlatego w tych firmach, w których ciągła obecność pracowników w biurze nie jest w tych dniach konieczna, warto zachęcać ich do wypoczynku.W tym celu można wykorzystać programy motywacyjne, które spośród wielu różnorodnych benefitów, oferują także propozycje wyjazdów do malowniczych zakątków Polski. Takim programem jest MultiBenefit, przeznaczony dla każdej firmy, bez względu na branżę i jej wielkość. Dostęp do platformy MultiBenefit umożliwia pracownikom łatwe zaplanowanie wyjazdu w niemal dowolne miejsce Polski, a Pracodawcy – utrzymanie wysokiej motywacji zespołu poprzez wspieranie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym.

Dla pracodawców to atrakcyjne narzędzie motywacyjne, które wspiera jego pracowników w zachowaniu równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Pomaga zwalczać stres, regenerować siły, a przy okazji daje możliwość poznania pięknych zakątków naszego kraju” – Martyna Domaradzka, Business Development Manager w Benefit Systems

Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyjazdów w ramach MultiBenefit, ofertę dla siebie znajdzie zarówno pracownik, który marzy o tym, aby wyciszyć się na łonie natury, jak i te osoby, które po pracy poszukują przede wszystkim wrażeń.

W majówkowej ofercie Multibenefit znajdują się wyjazdy we wszystkie części kraju – od Pomorza, poprzez Mazury, Biebrzę i Podlasie, po Góry Świętokrzyskie, Tatry i Pieniny. Nie zabrakło też oferty dla amatorów wielkich miast. W ramach MultiBenefit można wybrać się do pięknego Wrocławia czy Warszawy. W stolicy na gości czeka Lofthotel Sen Pszczoły – miejsce łączące w sobie świetny design, doskonałą atmosferę i najwyższy standard.