Home Inne Załóż konto na PUE w Poznań City Center

Załóż konto na PUE w Poznań City Center

Prawie milion Polaków korzysta z elektronicznego zestawu usług oferowanych przez ZUS. Dzięki PUE (Platformie Usług Elektronicznych) można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi przez Internet.  Już w najbliższy weekend (11 – 12.04) w godzinach 10.00 – 18.00 w Poznań City Center stanie dedykowane stoisko, na którym będzie można bezpłatnie założyć konto na PUE.

 

Profil PUE jest odpowiednio dopasowany do potrzeb podatników. Wszyscy zainteresowani znajdą na nim odpowiednie kategorie dedykowane kolejno dla ubezpieczonych, płatników składek czy świadczeniobiorców. Podczas weekendu z ekspertami ZUS klienci Poznań City Center będą mogli uzyskać wszelkie informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach. Dodatkowo wskażą oni, w jaki sposób za pośrednictwem pue.zus.pl można sprawdzić swoje dane na koncie ZUS, a także odebrać dokumenty i rozliczyć składki wykorzystując system ePłatnik. Na poziomie 2, stanie specjalnie przygotowane stoisko informacyjne, gdzie dyżur będzie naprzemiennie pełniło dwóch ekspertów z ZUS. Tym razem zdecydowaliśmy się zorganizować akcję wspólnie z poznańskim oddziałem ZUS. Często nie mamy czasu, aby udać się do odpowiedniego oddziału w celu aktywacji konta PUE. Wystarczy kilka minut, aby zarejestrować się w systemie ZUS. Zapraszamy wszystkich poznaniaków do skorzystania z bezpłatnej pomocy ekspertów – komentuje Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum.

Aby założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS-u należy mieć przy sobie dokument tożsamości i pamiętać adres swojej poczty elektronicznej.

Eksperci z poznańskiego ZUS będą czekać w sobotę i niedzielę (11,12.04)  
w godzinach 10.00 – 18.00 na poziomie 2 (między sklepami Reserved i 4F) Poznań City Center.