Zawody dogtrekkingowe w Kaletach


W sobotę 2 sierpnia odbędą się zawody w ramach tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu, którego sponsorem jest marka Merrell. Uczestnicy wraz z psimi towarzyszami będą mieli do pokonania malownicze trasy przebiegające przez fragment dawnej Puszczy Śląskiej. Dodatkowym utrudnieniem będzie wieczorna pora startu i przemierzanie wytyczonych dystansów nocą – zawody rozpoczną się przed zachodem słońca, o godzinie 20.

Zalesione tereny wokół Kalet to siedlisko wielu gatunków zwierząt. Można tam spotkać między innymi wydry, lisy, jelenie i sarny. Uczestnicy będą mieli do pokonania urozmaicone trasy leśne, które zachwycają bogactwem przyrody. Start i meta są przewidziane przy Zalewie Zielona, miejscu chętnie odwiedzanym przez turystów i wędkarzy.

            W Kaletach dla zawodników zostały przygotowane dwie trasy. Pierwsza z nich to odcinek dla początkujących liczący ok. 14 kilometrów. Kolejna trasa, której przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji ma ok. 23 kilometry. Ich pokonanie zawodnikom z psami zajmuje średnio od 2:30 do 6 godzin. W Pucharze Polski w Dogtrekkingu będzie punktowana tylko dłuższa trasa.

Wszystkie proponowane szlaki będą w większej części prowadziły przez tereny leśne. Przypominamy, że zawodnicy powinni zabrać ze sobą kompas by móc łatwiej określać swoje położenie na trasie oraz co najmniej jedną latarkę ze względu na nocny charakter wydarzenia.

Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogą skorzystać z bufetu dostępnego na szlaku. Na trasach zostaną wyznaczone specjalne punkty kontrolne, w których zawodnicy będą musieli zdobyć wpis na swoich kartach. Będą one specjalnie podświetlone i dobrze widoczne na trasie, tak by każdy uczestnik mógł je zauważyć nawet po zmroku. Podczas zawodów nie ma limitu czasu, w którym trzeba je ukończyć.

Sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku

,