Biznesmeblowy.pl i Ryneklazienek.pl – Grupa Publikator wprowadza nowe portale i oddziela serwisy konsumenckie od biznesowych


Biznesmeblowy.plKatowice/Białystok, 29 października 2014 r. – Biznesmeblowy.pl to portal dla sektora meblowego i drzewnego, profesjonalny przewodnik dla zainteresowanych meblami i materiałami do ich produkcji. Ryneklazienek.pl, serwis internetowy dla branży sanitarnej, tworzą wiadomości, analizy rynkowe, wywiady, prezentacje produktów. Oba portale zostały wyodrębnione z dotychczasowych serwisów konsumenckich Grupy Publikator.

– W obecnych czasach liczy się profesjonalne, rzetelne i szybkie źródło informacji. Portale branżowe muszą być precyzyjnie dopasowane do potrzeb odbiorców. Stąd decyzja, by jeszcze bardziej dedykować treści i kierować je oddzielnymi kanałami nawet w ramach jednej branży, równolegle do indywidulanych i biznesowych czytelników – tłumaczy strategię Grzegorz Kuczyński, wiceprezes Publikatora.

Portal Biznesmeblowy.pl funkcjonował jako część serwisu Meble.com.pl, obecnie jest samodzielnym i niezależnym serwisem dla profesjonalistów.

Biznesmeblowy.pl to kompendium wiedzy i bogaty pakiet aktualnych informacji na temat rynku, inwestycji, technologii i trendów wzorniczych. Zawiera informacje o wydarzeniach, zapowiedzi i relacje z targów, opinie ekspertów, a także bazę produktów – zarówno mebli, jak i akcesoriów, komponentów, maszyn oraz elektronarzędzi. Redakcję portalu tworzy doświadczone grono dziennikarzy magazynów „Meble Plus” i „Produkcja Mebli”, treści powstają we współpracy z ekspertami i praktykami z branży meblowej i drzewnej.

Serwis skierowany jest do szeroko rozumianej branży meblowej. Jego odbiorcami są profesjonaliści: kadra zarządzająca firm produkujących meble, materiały, akcesoria meblowe, maszyny i elektronarzędzia, pracownicy działów sprzedaży i marketingu, technolodzy z firm produkujących meble, projektanci mebli i wnętrz, dystrybutorzy i pracownicy sklepów meblowych.

Grupa Publikator uruchomiła także serwis dedykowany producentom, przedstawicielom marek, sprzedawcom i dystrybutorom wyposażenia sanitarnego. Ryneklazienek.pl to portal łączący dziennikarstwo newsowe z pogłębioną publicystyką skierowaną na analizę rynku łazienkowego. Redakcję tworzą dziennikarze magazynu branżowego „Łazienka”, który od 1996 roku opisuje życie i rozwój branży sanitarnej w Polsce.

– 18 lat doświadczeń i śledzenia rozwoju biznesu w Polsce, dogłębna znajomość oraz długa historia wspólnych relacji z branżą to atuty, które decydują o sile informacyjnej i opiniotwórczej portalu Ryneklazienek.pl. Już na starcie serwis oferuje ponad 5000 specjalistycznych artykułów i wiadomości w swoim archiwum – podkreśla Marta Borowska, redaktor naczelna serwisów branżowych Grupy Publikator Online.

Ryneklazienek.pl to kontynuacja serwisu branżowego portalu Lazienka.pl, który od 2000 roku był platformą komunikacji zarówno z odbiorcą indywidualnym, jak i biznesowym. Dzięki oddzieleniu od serwisu konsumenckiego, Ryneklazienek.pl stał się nowym miejscem do dyskusji, spotkań oraz relacjonowania wydarzeń dotyczących branży producentów i dystrybutorów wyposażenia sanitarnego.

Publikator jest wydawcą kilkunastu czasopism i portali o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej. Grupa Publikator zadebiutowała na 18. miejscu w badaniu Megapanel PBI/Gemius w kategorii Budownictwo i Nieruchomości (czerwiec 2014).

***

Od listopada 2013 r. spółki z grupy Publikator i Publikator.pl, specjalizujące się w wydawnictwach i portalach o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej, należą do Grupy PTWP, wydawcy Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu wnp.pl oraz kilkunastu innych specjalistycznych portali i pism, a także organizatora szkoleń i konferencji, takich jak Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach oraz Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku.

 

Zapraszamy na stronę: http://www.publikator.com.pl/

###

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

Posiada 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publiaktor.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.

 

Dodatkowe informacje:

Marta Stach, Imago Public Relations

T. 32 608 29 85, M. 609 808 119

m.stach@imagopr.pl