Innowacyjne centrum IT w Katowicach. Będą oferty pracy.


W Polsce zostanie otwarty jeden z najnowocześniejszych ośrodków badawczo-rozwojowych. Katowickie FinTech Innovation Centre będzie wdrażało systemy zabezpieczeń instytucji finansowo-bankowych.

Branża finansowo-bankowa to jeden z najbardziej konkurencyjnych i dynamicznie rozwijających się rynków. Przeżywa ona w ostatnim czasie gwałtowne zmiany w związku z rozwojem nowych technologii. Z uwagi na to, że rośnie m.in. liczba ataków na systemy zabezpieczeń, zwiększa się zapotrzebowanie na innowacyjne formy ochrony. To właśnie ono legło u podstaw stworzenia koncepcji FinTech Innovation Centre Katowice.

Ośrodek będzie się zajmował badaniem i rozwojem szybszych oraz bezpieczniejszych algorytmów w systemach bankowo-finansowych pracujących w czasie rzeczywistym. Pozwoli to zwiększać ochronę transakcji, takich jak: operacje giełdowe czy dostęp do konta lub danych wrażliwych. W Centrum, do końca 2019 roku, zatrudnienie znajdzie co najmniej 70 specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa danych i programowania. W Ośrodku potrzebni będą inżynierowie oprogramowania, analitycy, programiści, specjaliści ds. zapewnienia jakości oraz kierownicy projektów. W procesie rekrutacji zakładamy współpracę z uczelniami wyższymi – mówi Radosław Szmit, lead business manager z SMT Software Services, odpowiedzialnej za realizację Centrum. Dla najlepszych studentów przygotowujemy dodatkowo systemy płatnych praktyk, które będą gwarantować zatrudnienie oraz zapewnią rozwój w dziedzinie projektowania bezpieczeństwa – dodaje.

Centrum uzyskało pozytywną rekomendację zespołu ds. Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla Gospodarki Polskiej. Przy jego realizacji rozważane były także lokalizacje poza Polską, m. in.: w Estonii, Argentynie i Bułgarii. Ostatecznie o wyborze zadecydował wysoki poziom merytoryczny polskich ekspertów i potencjał rozwojowy oraz innowacyjność Katowic jako dużej aglomeracji i stolicy regionu. Nie bez znaczenia jest też szereg oferowanych udogodnień komunikacyjnych, takich jak: dobre połączenia lotnicze, kolejowe oraz drogowe.

O firmie:

SMT Software Services to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm programistycznych. Firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie oraz weryfikacji jego jakości. Poza siedmioma oddziałami w Polsce, gdzie zatrudnia ponad 700 osób, posiada również swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech.

, , ,