Wzrosty popularności portali Grupy Publikator


Serwisy Publikatora w czerwcu br. odwiedziło ponad 330 tysięcy użytkowników wykonując przy tym ponad 3 mln odsłon. Wydawca kilkunastu czasopism i portali o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej od 2013 roku wchodzący w skład Grupy PTWP, wydawcy magazynów i portali branżowych oraz organizatora konferencji i szkoleń, zapowiada dalszy rozwój.

Dynamika przyrostu i ruchu użytkowników serwisów internetowych Publikatora w okresie maj-czerwiec br. wyniosła 220 proc. (maj – 150 tysięcy unikalnych użytkowników; czerwiec 330 tysięcy unikalnych użytkowników). Liderami są portale dobrzemieszkaj.pl

(z liczbą ponad 130 tys. unikalnych użytkowników oraz 1,6 mln odsłon) oraz meble.com.pl (129 tys. unikalnych użytkowników i 1 mln odsłon). Pierwszy serwis powstał w styczniu, a drugi w marcu br.

Głównymi determinantami rosnącej popularności serwisów są: wysokiej jakości kontent, optymalizacja portali w wyszukiwarkach, a także konwersja ruchu użytkowników z kanałów społecznościowych. Liczba fanów portali wnętrzarskich Publikatora, tylko w serwisie Facebook, wynosi obecnie ponad 23 tys. i stale rośnie.

– To dla nas bardzo ważne, że użytkownicy internetu powracają oraz polecają nasze serwisy. Dzieje się to za sprawą tego, nad czym każdego dnia mocno pracujemy – wysokiej jakości zawartości merytorycznej. Tym, co szczególnie wyróżnia portal dobrzemieszkaj.pl, jest duża ilość ciekawych i inspirujących galerii autorskich – mówi Grzegorz Kuczyński, wiceprezes Publikatora.

Publikator konsekwentnie rozwija swoje portale internetowe w kategorii „Budownictwo i nieruchomości”. W skład Grupy, poza flagowym dobrzemieszkaj.pl, wchodzą m.in.: meble.com.pl, lazienka.pl, archiconnect.pl (skierowany do architektów wnętrz). Do końca roku Wydawnictwo uruchomi kolejne dwa serwisy uzupełniające portfolio grupy.

***

Od listopada 2013 r. spółki z grupy Publikator i Publikator.pl, specjalizujące się w wydawnictwach i portalach o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej, należą do Grupy PTWP, wydawcy Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu wnp.pl oraz kilkunastu innych specjalistycznych portali i pism, a także organizatora szkoleń i konferencji, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach.

Zapraszamy na stronę: http://www.publikator.com.pl/

###

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

Posiada 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publiaktor.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl