Home Kultura O edukacyjnej wartości spektakli – Teatr Muzyczny Castello

O edukacyjnej wartości spektakli – Teatr Muzyczny Castello

O edukacyjnej wartości spektakli – Teatr Muzyczny Castello

Teatr daje możliwość kontaktu z żywym słowem, które jest bardzo ważnym doznaniem w życiu człowieka. Inaczej niż na filmie podczas przedstawienia teatralnego gra aktorska trwa, jest płynna i nie ma możliwości powtarzania sceny i wycinania niechcianych elementów.

Tutaj bardzo dużo wymagamy od aktora, który także musi wymagać dużo od siebie. Od ostatecznego efektu zależy umiejętność improwizacji i wychodzenia poza wyuczoną rolę, umiejętność szybkiego i adekwatnego reagowania na nieprzewidziane sytuacje.Ponadto Teatr jest źródłem wiedzy o świecie, do której możemy się odwołać. Pokazuje on źródła konfliktów, ich przyczyny i skutki, a przede wszystkim sposoby na ich rozwiązanie. Oprócz wartości estetycznych uczy on o wartościach moralnych, które są uniwersalne dla wszystkich ludzi. Autorzy wielkich dzieł przekazują nam pozytywne wzorce zachowań poprzez aktorów, którzy pomagają dzięki swoim umiejętnością zrozumieć nam ten przekaz.

Twórczość artystyczna jest również dla nas wartością samą w sobie, jako część naszej historii i coś wspólnego dla nas i naszych przodków. Świadomość tego, że dany spektakl oglądano wiele lat temu tworzy więź z minionymi czasami. Przedstawienia teatralne są naszym dziedzictwem przekazywanym od pokoleń.

Zapraszamy na spektakle Teatru Muzycznego Castello w domEXPO w Opolu przy ulicy Kępskiej 8. Już 5 października będzie można zobaczyć przedstawienie pod tytułem „Księżniczka Czardasza” autorstwa Imre Kálmána.