Home Logistyka DHL PARCEL POLSKA – nowa organizacja na polskim rynku kurierskim

DHL PARCEL POLSKA – nowa organizacja na polskim rynku kurierskim

Podążając za nowymi trendami w handlu i potrzebami usługobiorców rozwiązań logistycznych, powołano nową organizację DHL Parcel Polska, która powstała jako odpowiedź Deutsche Post DHL na wyzwania krajowego rynku przesyłek kurierskich i rozwój usług w obszarze e-commerce. Cała organizacja świadcząca do tej pory krajowe usługi kurierskie, teraz jako DHL Parcel Polska weszła w skład DHL Parcel Europe. Zmiany wynikają ze strategii globalnej DP DHL 2020 i podyktowane są decyzją Grupy o rozwoju usług dla sektora e-commerce na najważniejszych rynkach europejskich, wśród których znajduje się Polska.

DHL Parcel stawia na rozwój e-commerce
DHL Parcel powstała z przeniesienia dotychczasowych jednostek zajmujących się przesyłkami krajowymi z dywizji DHL Express i DHL Freight w Polsce, Holandii, Belgii, Luksemburgu i Czech, do nowej struktury organizacyjnej – DHL Parcel Europe. Zdaniem zarządu europejskiego DHL Parcel, ten zabieg pozwoli intensywniej wykorzystywać dotychczasowe doświadczenie i potencjał do odnoszenia sukcesów na rynku krajowych i transgranicznych paczkowych usług kurierskich, a w konsekwencji do wygenerowania rentownego wzrostu w segmencie e-handel.
Dyrektorem Zarządzającym nowej organizacji – DHL Parcel – na szczeblu europejskim został Andrej Busch. Stanowisko Dyrektora Zarządzającego DHL Parcel Polska objął Igor Caban. Oficjalne powołanie nowej struktury międzynarodowej nastąpiło 1 kwietnia 2014r.

Działalność DHL Parcel Europe skupia się na dostawie przesyłek paczkowych dla segmentów B2B i B2C w kraju i zagranicą. Priorytetem jest wzmocnienie wiodącej roli DHL Parcel w obszarze logistyki związanej z handlem elektronicznym w Europie i poza nią. W przypadku rynku europejskiego oznacza to rozwój działalności DHL Parcel i jej transgranicznych usług e-commerce na najbardziej atrakcyjnych międzynarodowych szlakach handlowych oraz na wybranych rynkach krajowych.DHL Parcel Polska będzie (jak dotychczas) odpowiadać kompleksowo za krajowy rynek przesyłek usług kurierskich, jednocześnie rozszerzając swoje możliwości operacyjne, w tym m.in. intensyfikując działania w obszarze usług e-commerce.
„Naszym celem jest zapewnienie nadawcy i odbiorcy najwyższego komfortu i wygody w zakresie obsługi przesyłek krajowych. Zmianie marki na DHL Parcel towarzyszyły konkretne modyfikacje, zwłaszcza w obszarze infrastruktury komercyjnej. Dzisiaj jesteśmy wiodącą firmą na rynku przesyłek kurierskich w Polsce. Aby tę pozycję wzmocnić niezbędne są takie zmiany, które w centrum naszej uwagi jeszcze bardziej postawią odbiorcę przesyłki. Zwłaszcza takiej przesyłki, która jest finałem transakcji zakupu towaru w Internecie.” – powiedział Igor Caban, Dyrektor Zarządzający DHL Parcel Polska.

Według raportu CBOS (kwiecień 2014r.) co drugi Polak dokonuje dzisiaj zakupów przez Internet. Zdaniem Polaków zakupy online są niezwykle wygodne – umożliwiają znalezienie w sieci najkorzystniejszej oferty produktowej bądź usługowej, zrobienie zakupów bez wychodzenia z domu, oszczędzając tym samym czas i zapewniając bezpieczne sfinalizowanie transakcji.

Wiele możliwości, jedno skuteczne rozwiązanie. DHL Parcel.
„Wiele możliwości, jedno skuteczne rozwiązanie. DHL Parcel.” – to hasło przewodnie kampanii informacyjnej DHL Parcel Polska, skierowanej do klientów i użytkowników różnych rodzajów usług na rynku e-commerce, która została przeprowadzona pod koniec ubiegłego roku.
W oparciu o potrzeby użytkowników e-commerce, zespoły projektowe DHL Parcel Polska opracowały rozwiązania najkorzystniejsze i najefektywniejsze z punktu widzenia odbiorcy jak i nadawcy przesyłki. Już dzisiaj klientom sklepów internetowych DHL Parcel Polska udostępnia bezpłatnie usługi:
– odbioru osobistego w punkcie DHL Parcelshop, jednego z kilkuset partnerskich punktów współpracujących z DHL Parcel, w których przesyłka może być odebrana w dowolnie wybranym przez odbiorcę czasie;
– doręczenia do sąsiada, czyli pod adres alternatywny, wskazany przez odbiorcę, w sytuacji, gdy nie byłoby go w domu w momencie przyjazdu kuriera;
– powiadomienia e-mail/sms, za pomocą którego odbiorca otrzymuje informację o nadaniu przesyłki oraz o przewidywanym terminie jej doręczenia.
W przypadku klientów okazjonalnych (bez stałej umowy) DHL Parcel Polska udostępnia również nową ofertę 4 pakietów krajowych tzw. „na każdą kieszeń”– pakiet Super Lekki dla przesyłek do 1 kg wagi, Lekki dla przesyłek do 10 kg, Ciężki do wagi 31,5 kg oraz Pakiet Terminowy z 1 spośród 3 opcji doręczenia do wyboru: do godz. 12:00, w godz. 18:00-22:00, doręczenie lub nadanie w sobotę dla przesyłek do wagi 31,5 kg.
Dla firm m.in. z sektora MŚP i e-commerce DHL Parcel Polska przygotował atrakcyjną cenowo usługę DHL 2Europe, umożliwiającą doręczenie paczek na rynku niemieckim. DHL 2Europe oferuje drogowe przesyłki z Polski do Niemiec o przewidywanym czasie doręczenia 2-3 dni, dla przesyłek jednoelementowych o maksymalnej wadze do 31,5 kg.

Dopełnieniem wdrożonych nowości przez DHL Parcel Polska jest nowa, dedykowana strona www.dhlparcel.com.pl w przejrzystej i użytkowej formie, wyposażona w przyjazne i proste w obsłudze aplikacje, także transakcyjne. W przygotowaniu znajdują się kolejne rozwiązania i usługi dedykowane klientom z sektora e-commerce.
047_DGF_Employee_Warehouse_09_x-screen

tagi:
DHL