Home Logistyka DHL wspiera europejskie tournée lipskiej orkiestry Gewandhaus szósty rok z rzędu

DHL wspiera europejskie tournée lipskiej orkiestry Gewandhaus szósty rok z rzędu

DHL wspiera europejskie tournée lipskiej orkiestry Gewandhaus szósty rok z rzędu

DHL, oficjalny partner logistyczny orkiestry Gewandhaus od 2009 r., wspierał orkiestrę również podczas tegorocznej trasy koncertowej po 10 europejskich miastach. Od 8 do 22 lutego DHL odpowiadał za planowanie logistyczne trasy oraz bezpieczny transport cennych instrumentów. DHL towarzyszył zespołowi przez cały czas trwania tournée, które obejmowało w sumie 12 koncertów. Trasa rozpoczęła się 8 lutego pierwszym występem w Brukseli, następnie orkiestra odwiedziła Luksemburg, Madryt, Freiburg, Turyn, Mediolan, Monachium, Kolonię, Stuttgart i Dortmund.

"Cieszymy się, że DHL jest od dziesięciu lat naszym niezawodnym partnerem, zarządzającym planowaniem logistycznym i realizacją transportów związanych z trasami koncertowymi. Dzięki tej współpracy w pełni możemy skupić się na muzyce. Z niecierpliwością czekaliśmy na tą trasę i możliwość zaprezentowania utworów Mendelssohna, Mahlera, Rachmaninowa i Czajkowskiego wielbicielom muzyki w Europie" – powiedział dyrektor orkiestry, Andreas Schulz. Dodał również, że: "Odpowiedzialność społeczna jest dla nas ważna, cieszymy się więc, że możemy wesprzeć partnerstwo DP DHL z Teach First Deutschland, aby dać coś od siebie społeczności, w której mieszkamy."

19 lutego w Kolonii muzycy zaplanowali szczególne wydarzenie. W ramach wieloletniego partnerstwa Deutsche Post DHL z organizacją non-profit Teach First Deutschland, promującą większą równość w dostępie do edukacji, artyści poprowadzili nietypową lekcję muzyki dla ponad dwadzieściorga piąto- i siódmoklasistów, którzy należą do szkolnych orkiestr dętych. Dla uczniów popołudnie rozpoczęło się od wycieczki z przewodnikiem po filharmonii w Kolonii, po czym młodzi ludzie zapoznali się z pracą i urokiem bycia członkiem orkiestry. Lokalne szkoły “Dreikönigsgymnasium Köln” oraz “Joseph-Beuys-Gesamtschule Düsseldorf“ są partnerami Teach First Deutschland, organizacji, która wspiera uczniów zapewniając im pomoc Stypendystów – wybitnych absolwentów szkół wyższych ze wszystkich dziedzin – którzy przez dwa lata zobowiązują się dążyć do wprowadzania zmian i pomagania dzieciom osiągnąć ich przyszłe cele."Pochodzenie społeczno-ekonomiczne dziecka nadal jest najważniejszym czynnikiem determinującym jego sukces szkolny i dostęp do możliwości zatrudnienia. Ma to nie tylko zastosowanie do krajów mniej rozwiniętych, ale do każdego społeczeństwa na świecie." – mówi Christof Ehrhart, Wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. "Od samego początku bardzo wspieramy działania Teach First Deutschland, a ja jestem szczególnie zadowolony, że możemy łączyć nasze zaangażowanie społeczne i nasze wsparcie logistyczne, świadcząc usługi dla jednej z najlepszych orkiestr na świecie. Spotkanie lipskiej orkiestry Gewandhaus oraz uczniów ze szkół partnerskich TFD w Kolonii i Düsseldorfie stanowi uzupełnienie naszego ogólnego dążenia do wspierania tych dzieci w rozwoju osobistym i nauce."

DHL jest oficjalnym partnerem logistycznym lipskiej orkiestry Gewandhaus od roku 2009. Współpraca ze światowej sławy orkiestrą rozpoczęła się w 2005 r. Dzisiaj w ramach partnerstwa, DHL zajmuje się planowaniem logistycznym tras koncertowych orkiestry, transportem delikatnych instrumentów muzycznych i innych niezbędnych sprzętów, takich jak pulpity, stołki, podium dyrygenta czy kostiumy w trakcie tras koncertowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Po zeszłorocznym tournée w Stanach Zjednoczonych to druga okazja, kiedy orkiestra symfoniczna, DHL oraz partner z organizacji Teach For All współpracują nad zwiększaniem szans edukacyjnych i możliwości zatrudnienia młodych ludzi.

Teach First Deutschland to organizacja non-profit powstała w 2009 r. Idea, jaka stoi u podstaw tej koncepcji, polega na zatrudnianiu i szkoleniu młodych absolwentów różnych kierunków studiów, zwanych Stypendystami, aby przez dwa lata uczyli w szkołach położonych w trudnych społecznie obszarach Niemiec. W ramach partnerstwa DP DHL wspiera zarówno Stypendystów jak i uczniów, oferując takie możliwości jak programy mentoringu czy szkolenia, które pomagają w ich dalszym rozwoju osobistym i zawodowym. W 2014 r. około 180 pracowników poświęciło swój czas na rzecz działań w ramach partnerstwa z Teach First Deutschland, wspierając ponad 30 różnych aktywności.

– Koniec –
Tegoroczny program koncertów w Europie w 2015 r.
8 lutego – Bruksela, 9 lutego – Luksemburg, 11-12 lutego, Madryt, 14 lutego – Freiburg, 15 lutego – Turyn, 16 lutego – Mediolan, 17 lutego – Monachium, 19 lutego – Kolonia, 20, lutego – Stuttgart, 21-22 lutego – Dortmund.
 

DHL