Home Materiały budowlane Gdy czas to pieniądz: ekspresowy montaż wykładziny tekstylnej lub elastycznej na starym podłożu

Gdy czas to pieniądz: ekspresowy montaż wykładziny tekstylnej lub elastycznej na starym podłożu

Gdy czas to pieniądz: ekspresowy montaż wykładziny tekstylnej lub elastycznej na starym podłożu

Jednym z najważniejszych czynników na każdej budowie jest czas. Ma on niebagatelne znaczenie także podczas wymiany wykładzin podłogowych. By go zaoszczędzić warto stosować nowoczesne rozwiązania, które umożliwią zakończenie prac remontowych w ciągu zaledwie jednego dnia.

Prace związane z wymianą wykładziny podłogowej należy naturalnie rozpocząć od usunięcia istniejącego pokrycia podłogowego oraz wszelkich pozostałości po nim. Najczęściej wystarczy przeszlifowanie powierzchni, aby usunąć z niego resztki mocno przyklejonej wykładziny, a także pozostałości starego kleju. Podłoże musi być maksymalnie czyste, dlatego po szlifowaniu należy je bardzo dokładnie odkurzyć używając profesjonalnego odkurzacza przemysłowego.

Kolejnym krokiem jest wyrównanie podłoża. Ta część pracy może okazać się najbardziej czasochłonna, dlatego warto skorzystać z rozwiązań, które ten czas maksymalnie skrócą.UZIN NC 172 BiTurbo jest fenomenalnym produktem ułatwiającym pracę firmom, które z jakiejś przyczyny nie mają czasu na renowację – wyjaśnia Janusz Dziewanowski, Kierownik Sprzedaży marki UZIN. – Po uprzednim zagruntowaniu podłoża (przy podłożu nasiąkliwym), produkt o grubości warstwy 3 mm wymaga jedynie 60 minut na wyschnięcie. Po tym czasie można rozpocząć montaż wykładziny PVC.  W przypadku grubości powyżej 3 mm – nawet 2 lub 3 cm – produkt wysycha w ciągu 3 godzin.

Masę szpachlową należy rozrobić w czystej i zimnej wodzie, a następnie wymieszać elektrycznym mieszadłem. Masę UZIN NC 172 BiTurbo można nakładać bezpośrednio na podłoże lub użyć w tym celu odpowiedniej rakli. W kolejnym kroku należy odpowietrzyć powierzchnię. Bezproblemowo dokonamy tego stosując wałek odpowietrzający, dostosowany do grubości nanoszonej warstwy masy szpachlowej.

W kolejnym etapie  montażu należy zastosować klej (najlepiej wersję zbrojoną włóknem – UZIN KE 66), który nakładamy używając szpachli ząbkowanej i pozostawiamy na jakiś czas by częściowo wysechł. Na tak przygotowane podłoże układamy wykładzinę, a następnie dociskamy ją do podłoża używając odpowiedniego wałka.

Często zdarza się że wykonawca instaluje wykładzinę daleko od miejsca zamieszkania. W przypadku zwykłej masy szpachlowej musi wracać na budowę po wyschnięciu masy szpachlowej nawet po kilku dniach, aby rozpocząć instalację posadzki – dodaje Janusz Dziewanowski. – W przypadku NC 172 BiTurbo nie jest to konieczne, ponieważ całą pracę – szpachlowanie i montaż wykładziny – fachowiec jest w stanie wykonać w ciągu jednego dnia. Oznacza to, że oszczędza co najmniej 2 dni robocze, paliwo i minimum 48 dodatkowych roboczogodzin. Bardzo często też zdarza się, że pracę trzeba wykonać przez jedną noc lub po prostu w czasie, w którym obiekt jest nieczynny. Masa UZIN NC 172 BiTurbo to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich, dla których czas to pieniądz.