Home Materiały budowlane Jeszcze lepsze parametry, jeszcze więcej innowacji – nowości UZIN 2015

Jeszcze lepsze parametry, jeszcze więcej innowacji – nowości UZIN 2015

Jeszcze lepsze parametry, jeszcze więcej innowacji – nowości UZIN 2015

W firmie UZIN rok 2015 został ogłoszony rokiem podłóg drewnianych. Faktycznie stają się one coraz częściej pierwszym wyborem w aranżacji wnętrz. Dzieje się tak nie tylko w tradycyjnie „drewnianej” Europie, ale także i w Polsce. W parze z parkietami nieodłącznie kroczy chemia podłogowa – a jej czołowy producent – firma UZIN, jak co roku uzupełnia rynek nowymi produktami. Zapraszamy do krótkiego przeglądu tegorocznych nowości.

 

Gdy liczy się komfort mieszkańców…

… do pracy wkracza pierwsza z nowinek 2015 – UZIN RenoTop PLUS, renowacyjna płyta z efektem izolacji akustycznej. Ten produkt idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nowa podłoga ma być montowana w użytkowanych pomieszczeniach, a zatem w miejscach, gdzie powinno być jak najmniej pyłu i hałasu. UZIN RenoTop PLUS umożliwia wykonanie podłoża bez robienia zbędnego bałaganu. Tak wykonane podłoże można bezpośrednio obciążać i bez zbędnej zwłoki układać na nim podłogę – wszystkie rodzaje wykładzin oraz parkiet wielowarstwowy (o maksymalnych wymiarach 70 x 500 mm).

 

Gdy ważny jest czas…

… należy zastosować szybkoschnący środek gruntujący – taki jak kolejna nowość – UZIN PE 420. Nowy grunt można stosować pod wszystkie kleje PU i STP oraz pod klej UZIN MK 65. Wygodny w stosowaniu, umożliwia dalszą pracę już po ok. 2-4 godzin. Inną nowością, która może przyspieszyć czas pracy jest UZIN PE 385 dyspersyjny środek gruntujący, gotowy do użycia. W zależności od rodzaju podłoża i warunków panujących w pomieszczeniu, grunt wysycha już po 1-2 godzinach i po tym czasie można przystąpić do klejenia podłogi drewnianej klejami UZIN MK 65, UZIN MK 80 i UZIN MK 250.PE_385_10_kg-002

 

Gdy najistotniejsza jest precyzja…

… z pomocą przychodzi UZIN MK 92 S PLUS – dwuskładnikowy klej PUR do parkietów. Został on stworzony z myślą o montażu drewnianych podłóg w modnym ostatnio dużym formacie, parkietów o skomplikowanym wzorze czy układaniu drewna w ciasnych i pełnych zakamarków pomieszczeniach. Jego innowacyjna receptura sprawia, że parkieciarz ma nie tylko dużo czasu na zużycie materiału (50-60 minut), ale także długi czas do początku utwardzenia się (ok. 120 minut), co sprawia, że nawet skomplikowany montaż nie odbywa się pod stresującą presją czasu.

 

MK_92_PLUS_12_kg-001

UZIN RenoTop PLUS, UZIN PE 420 i UZIN MK 92 S PLUS są dostępne w ofercie firmy UZIN już od stycznia, a UZIN PE 385 trafi do niej w marcu bieżącego roku.