Home Materiały budowlane Magazyn chemiczny Total Oil ogrzany promiennikami Mark Climate Technology

Magazyn chemiczny Total Oil ogrzany promiennikami Mark Climate Technology

Magazyn chemiczny Total Oil ogrzany promiennikami Mark Climate Technology

Wyposażenie angielskiego magazynu Total w panele promiennikowe Infra Aqua Eco to kolejna prestiżowa realizacja na koncie Mark BV, światowego lidera w produkcji systemów ogrzewania i klimatyzacji.

Dobiegła końca budowa magazynu Total E&P UK Limited, o powierzchni 17 000 m2. Konstrukcję budynku, mieszczącego się w parku biznesowym Aberdeen Gateway, zaczęto stawiać w styczniu 2014 roku. Pod koniec ubiegłego roku zainstalowano systemem grzewczy Mark Climate Technology.

Panele promiennikowe Infra Aqua Eco

Od początku 2013 roku, Mark Climate Technology pracował nad projektem magazynu wraz z projektantami z Atelier Ten oraz inżynierami z Richard Irvin, w celu osiągnięcia optymalnych rozwiązań grzewczych, dostosowanych do potrzeb klienta. – Zainstalowane w obiekcie wodne panele promiennikowe  Mark Infra Aqua Eco stanowią praktyczne i skuteczne rozwiązanie dla uniwersalnych i wielofunkcyjnych magazynów, w których przechowywana jest ropa i substancje chemiczne – mówi Paweł Otrębski, dyrektor zarządzający spółki Mark Polska. Są rozwiązaniem skutecznym i bardzo bezpiecznym. Ich dodatkowymi atutami są niskie koszty utrzymania i niskie zużycie energii. – Jeśli dodamy do tego znaczną oszczędność miejsca oraz intuicyjną, prostą obsługę otrzymujemy najlepsze rozwiązanie grzewcze dla budynków kubaturowych – dodaje Paweł Otrębski.

Ogrzewanie promiennikowe jest formą ogrzewania niskotemperaturowego, które zapewnia komfortowe ciepło w budynkach nawet o wysokości 10 metrów. Panele wodne stanowią dziś bardzo popularne rozwiązanie w wielu krajach. Mark Climate Technology dostarcza promienniki do szkół, obiektów sportowych, budynków przemysłowych i placówek handlowych.

Lider wybiera lidera

Total jest piątą największą notowaną na giełdzie spółką naftową na świecie, zatrudniającą ponad 97 000 pracowników w 130 państwach na całym globie. Ten francuski przedsiębiorca jest ważnym operatorem energii, działającym w każdej gałęzi przemysłu naftowego i gazowego. Total odpowiada za produkcję substancji chemicznych, a także rozwija i wprowadza na rynek rozwiązania obejmujące nowe źródła energii. Total  E&P  UK  Limited jest jednym z największych operatorów w brytyjskim sektorze morza północnego  w zakresie produkcji i rezerw, a także stanowi jeden z największych oddziałów rozpoznawczych i produkcyjnych należących do grupy Total.

Mark Climate Technology  zajmuje się inżynierią urządzeń i maszyn klimatycznych od 1945 roku. Jest największym producentem tego typu rozwiązań w Europie, oferującym szeroki asortyment produktów, takich jak: nagrzewnice powietrza, ogrzewanie promiennikowe i centrale wentylacyjne. Aby usprawnić dostosowanie systemu grzewczego do potrzeb klienta produkty te dzieli się na następujące kategorie: ogrzewanie zasilane gazem, ogrzewanie zasilane olejem i ogrzewanie zasilane wodą.Specyfikacja magazynu:

• Rama portalowa stalowa z kompozytem dachowym oraz systemem panelowym, z betonowym wypełnieniem ścian boazeryjnych

• Nośność posadzki magazynu: 37.5 kN/ m2

• 12.2 metrów wysokości w miejscach szczytowych i 6.5 metrów w pozostałej części budynku

• Zaprojektowana przestrzeń na dwa 25-tonowe dźwigi i dwa 16-tonowe w miejscach szczytowych

• Podnoszone podłogi dojazdowe (145 mm) w większości biur

• 2.7 m przestrzeni biurowej pomiędzy podłogą a sufitem

• Chłodzenie/Ogrzewanie VRF i wentylacja mechaniczna w obszarze biur

• Magazyn ogrzany panelami promiennikowymi LTHW