Home Materiały budowlane Mark członkiem Związku Producentów Urządzeń RLT

Mark członkiem Związku Producentów Urządzeń RLT

Mark członkiem Związku Producentów Urządzeń RLT

Mark BV – światowej sławy lider przemysłowych systemów ogrzewania i klimatyzacji – został członkiem niemieckiego Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń t. z. Ten krok to dowód na stały rozwój firmy w kierunku polepszania jakości i wydajności proponowanych rozwiązań.

Związek Producentów Urządzeń RLT z powodzeniem funkcjonuje od kilku lat na terenie całej Europy. Członkowie tej organizacji tworzą normalizacje, stoją na straży jakości urządzeń służących do napowietrzania pomieszczeń. Członkowstwo w tym związku stanowi cenną wskazówkę dla inwestorów, architektów i wykonawców, że firma, której urządzeniom zaufali, oferuje najwyższą jakość technologiczną.

Organizacja prowadzi wiele obszernych badań, czynnie uczestniczy w projektach uniwersyteckich, a jej członkowie dzielą się doświadczeniem i nadają nowy bieg rynkowym trendom.



RLT promuje także innowacyjne technologie oraz urządzania z branży HVAC. Członkiem Związku mogą zostać firmy, które produkują urządzenia zgodnie z normami RLT. Wytyczne tworzone przez organizację zawierają ogólne wymagania dla central wentylacyjnych, a także wymagania dotyczące klas energetycznych.

Celem Związku Producentów Urządzeń RLT jest zwiększenie wydajności tych urządzeń, a także zmniejszenie poboru energii służącej do ich obsługi – wyjaśnia Paweł Otrębski, Dyrektor Zarządzający spółki Mark Polska.Te cele są spójne z polityką naszej firmy – w naszych urządzeniach wprowadzane są innowacyjne rozwiązania proekologiczne, których zadaniem jest redukcja wykorzystywanych zasobów. Uważam, że członkowstwo w tej organizacji pozwoli nam na jeszcze bardziej efektywne działania i da nam realny wpływ na kształtowanie trendów w dziedzinie ogrzewnictwa przemysłowego.

Związek opracował też system certyfikacji skupiający się na trzech istotnych aspektach: prędkości powietrza w urządzeniach w zależności od stosowanych funkcji termodynamicznych, maksymalnego poboru mocy elektrycznej wentylatora oraz efektywności odzyskiwania ciepła. Te parametry pozwalają na przyznanie urządzeniom odpowiednich klas, które stanowią dla inwestorów jasny wyznacznik ich wydajności i energooszczędności.

Do organizacji należą tacy jakościowi liderzy branży jak AL-KO, BerlinerLuft czy GEA.

tagi: