Home Materiały budowlane Nowe produkty i zmiana systematyki oznaczeń w portfelu jastrychów marki UZIN

Nowe produkty i zmiana systematyki oznaczeń w portfelu jastrychów marki UZIN

Nowe produkty i zmiana systematyki oznaczeń w portfelu jastrychów marki UZIN

Portfolio jastrychów marki UZIN powiększyło się o trzy nowe artykuły: Szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, Niskoskurczowe szybkie spoiwo jastrychowe UZIN SC 970 oraz Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN SC 910. Uzupełnienie asortymentu pociągnęło za sobą również zmianę systematyki oznaczeń.

 

Dotychczas produkty jastrychowe funkcjonowały pod kodem literowym NC oraz numerycznym 190. –  Stale powiększający się asortyment wymusił na nas zmianę systematyki oznaczeń i teraz wszystkie jastrychy będą oznaczone numerycznie liczbą 900 z kodem literowym SC, od angielskiego określenia screed compound, czyli mieszanka jastrychowa – mówi Maciej Załęski, product manager firmy Uzin Polska Sp. z o.o.

Według nowej nomenklatury, znany dotychczas jako UZIN NC 198 Cement niskoskurczowy będzie występował pod nazwą UZIN SC 980, Szybki jastrych cementowy, kiedyś występujący pod nazwą UZIN NC 192 zyskał nazwę UZIN SC 966, z kolei Szybkie spoiwo jastrychowe UZIN NC 190 wstępuje teraz pod nazwą  UZIN SC 960, a Lekki jastrych, dawniej UZIN NC 194 Turbo, to dziś UZIN SC 914 Turbo.


Najważniejszą korzyścią dla klientów jest uzupełniona oferta produktów do wykonywania jastrychów, a zmiana systematyki ma być ułatwieniem umożliwiającym identyfikację tej grupy produktów wśród bogatej oferty firmy UZIN.

Jednym z nich jest Szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, który jest wyspecjalizowaną mieszanką spoiw hydraulicznych i kruszyw o normalnym czasie wiązania i przyspieszonym czasie schnięcia, idealną do szybkich napraw podłoża oraz do wykonywania jastrychów cementowych w układzie zespolonym w warstwach o grubości ≥ 2 cm i jastrychów pływających o grubości ≥ 4 cm. Produkt przeznaczony jest do wykonywania jastrychów w pomieszczeniach. Charakteryzuje się doskonałą przewodnością cieplną. Szybko uzyskuje gotowość do układania posadzek. Jest wodo- i mrozoodporny.

Kolejny – Niskoskurczowy szybki cement jastrychowy UZIN SC 970, pozwala zachować stabilność wymiarową jastrychu, który może być wcześnie wygrzewany. Dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy gotowość do układania wykładzin elastycznych, tekstylnych i ceramicznych po 10-14 dniach. Produkt nadaje się wyłącznie do zastosowań wewnątrz budynków. Jastrychy osiągają parametry wytrzymałościowe C30 F5 i mogą być wytwarzane przy pomocy kruszywa 0-8 (według normy DIN 1045-2), przy zachowaniu proporcji i mieszania 1:6. Zaprawa jastrychowa w połączeniu z tym cementem jest niezwykle ekonomiczna i wydajna.

W nowej ofercie znalazło się także Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN  SC 910 – będące ekonomiczną alternatywą dla lekkiego jastrychu UZIN SC 914 TURBO. Spoiwo UZIN SC 910 to cement o wysokiej wytrzymałości, który dzięki połączeniu z granulatem styropianowym i wodą sprawia, że uzyskujemy mieszankę lekkiego jastrychu – osiągającego szybko gotowość do dalszych prac. 

W przypadku nowych produktów, nowe nazewnictwo pojawiło się wraz z ich wejściem na rynek. Natomiast zmiana nazewnictwa artykułów już istniejących następuje sukcesywnie mówi Maciej Załęski. Dla ułatwienia na opakowaniach pojawią się równolegle dwie nazwy, dotychczasowa nadrukowana mniejszą czcionką, pod nową nazwą produktu nadrukowaną czcionką nieco większą.

 

Nowa oferta jastrychów dostępna jest w sprzedaży od maja bieżącego roku.

Renaming produktów z linii jastrychowej

Informacje o firmie:

 

Koncern UZIN Utz AG istnieje na rynku od 1911 roku. Z niewielkiej rodzinnej firmy przekształcił się grupę, która  notowana jest na giełdzie we Frankfurcie, a w jej skład wchodzi wiele marek. Na polskim rynku funkcjonują: UZIN –  sprawdzony producent chemii do montażu i eksploatacji podłóg, który posiada w swojej ofercie kleje i materiały do wykonywania podłoży gwarantujące bezpieczeństwo realizacji. Marką Pallmann sygnowane są najwyższej jakości lakiery i oleje do zabezpieczania podłóg drewnianych. Narzędzia i maszyny dla instalatorów podłóg sprzedawane opracowywane i produkowane są pod marką WOLFF. Produkty marki RZ to środki do profesjonalnego czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczania wszystkich rodzajów podłóg. Najnowszą inwestycją koncernu jest marka Arturo Flooring, która oferuje designerskie posadzki żywiczne. Sprawdzają się one doskonale zarówno w przestrzeni użytkowej, jak i we wnętrzach prywatnych. Bezpieczeństwo użytkowników, ochrona środowiska, wysoka jakość produktów oraz kompetencja pracowników stały się fundamentami, na których wyrósł sukces grupy UZIN.