Statuetka Top Builder dla Lekkiego Stropu Panelowego SMART


11 marca, podczas Międzynarodowych Targów Budma, odbyła się gala Top Builder 2014, podczas której miesięcznik „Builder” wyróżnił statuetką Lekki Strop Panelowy SMART.

Lekki Strop Panelowy SMART 15/60, SMART 20/60 – to już bardzo dobrze rozpoznawalny na rynku produkt. – Bardzo duże zainteresowanie produktem ze strony inwestorów, projektantów i firm wykonawczych jakie obserwowaliśmy w 2013 r. są odpowiedzią na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie rynku na produkty prefabrykowane minimalizujące czas budowy – uważa Jacek Wawrzyński, Marketing Manager firmy KONBET.

Pod znakiem innowacyjności

Duża liczba zgłoszonych do VI edycji konkursu propozycji świadczy o tym, że na polskim rynku nie brakuje produktów aspirujących do miana najlepszego innowacyjnego rozwiązania budowlanego. Wszystkie produkty poddano dwuetapowej weryfikacji. Oceniana była przede wszystkim jakość i trwałość materiałów, potwierdzona parametrami technicznymi, gwarancją producenta, zgodnością z odpowiednimi obowiązującymi normami, rekomendacjami i referencjami, w których produkty sprawdziły się w eksploatacji, a ponadto innowacyjność rozwiązań, właściwe aplikacje produktów i technologii oraz wpływ na podniesienie jakości i bezpieczeństwa w procesie budowlanym. Od pierwszej edycji konkursu na ostateczną ocenę duży wpływ ma również zastosowanie produktu w budownictwie zrównoważonym oraz jego wpływ na energooszczędność i ochronę środowiska naturalnego.

Innowacyjność, jak się okazuje, stanowi istotny składnik strategii rynkowej nagrodzonych firm. Działania związane z promowaniem nowości w branży budowlanej inspirowane są przede wszystkim przez inwestorów, którzy widząc korzyści ekonomiczne, coraz częściej przyglądają się produktom skracającym czas realizacji inwestycji lub szukają sprawdzonych energooszczędnych materiałów.

Statuetka Top Builder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym. Przyznawana jest przez Kapitułę Konkursu i redakcję miesięcznika „Builder", który od lat promuje innowacyjne produkty.