Home Materiały budowlane UZIN Polska sponsorem generalnym Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin

UZIN Polska sponsorem generalnym Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin

UZIN Polska sponsorem generalnym Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin

Strefa Branży Wykładzinowej to miejsce, które wszyscy fachowcy oraz miłośnicy wykładzin muszą odwiedzić w czasie trwania tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 w Poznaniu. Tu bowiem w dniach 11-12 marca odbędą się Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin. Generalnym  sponsorem zawodów jest firma UZIN Polska.

 

Z przedstawicielami marki UZIN będzie się można spotkać w Strefie Branży Wykładzinowej w Pawilonie 3A podczas trwania targów. Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy przygotowało dla odwiedzających m.in. prezentację najnowszych technologii, warsztaty, pokazy rzemiosła posadzkarskiego, specjalistyczne bloki seminaryjne i warsztatowe. Wśród wykładowców nie mogło zabraknąć Dariusza Turskiego rzeczoznawcy i przedstawiciela firmy UZIN, który zaprezentuje budowę i zasady działania mas szpachlowych. Opowie także o wpływie warunków na budowie na czas wiązania produktów chemicznych oraz przedstawi metody ich pomiarów. Aktualny stan prawny dotyczący obowiązków posadzkarza i konsekwencji z  nimi związanych, w aspekcie stosowania podkładów pod posadzki scharakteryzuje Janusz Dziewanowski, rzeczoznawca i reprezentant firmy UZIN. W części warsztatowej Bogusław Kaczorowski zaprezentuje możliwości stripperów marki WOLFF w usuwaniu starych wykładzin podłogowych.Atmosferę podgrzewać będą posadzkarze działający w branży wykładzinowej, którzy staną ze sobą w szranki w konkursie polegającym na ułożeniu wzoru z wykładzin podłogowych.

Finałowe prace będą podlegać ocenie międzynarodowego jury. Pod uwagę będą brane takie kryteria, jak porządek i zasady przestrzegania przepisów BHP na stanowisku pracy, przebieg realizacji zadania, staranność i czystość. Oceniana będzie także precyzja wykonania wzoru, dokładność cięć, jego wymierzenie i trasowanie, zamocowanie i trwałość. Niemniej ważny jest też czas wykonania i stopień zaawansowania prac oraz efekt końcowy.

Celem Mistrzostw  jest nie tylko wyłonienie Mistrza Polski Montażu Wykładzin 2015, ale także  promocja potencjału funkcjonalnego i wzorniczego tkwiącego w wykładzinach podłogowych. Dla zwycięzcy przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz PSP.