Odśwież meble ogrodowe na wiosnę


Nasze ogrody są jeszcze w fazie zimowego spoczynku, jednak już teraz powinniśmy zacząć myśleć o nadchodzącej wiośnie i przygotowaniem mebli zewnętrznych po zimie.

Wizytówką każdego przydomowego ogrodu są nie tylko zadbane kwiaty i trawnik, ale też meble. Aby służyły nam jak najdłużej i zachowały dobry wygląd, musimy o nie odpowiednio zadbać.

 

Konserwacja i zabezpieczenie

 

Przez okres letni meble ogrodowe poddawane są niezliczonym próbom wytrzymałości. Deszcz, częste zmiany temperatury oraz wiatr – wszystkie te czynniki wpływają na ich trwałość i wygląd. Jak więc o nie zadbać? Na koniec każdego sezonu powinniśmy sprawdzić stan techniczny, dokonać ewentualnych napraw oraz wybrać miejsce, w którym będziemy mogli bezpiecznie je przechowywać. Jeżeli takiego miejsca brakuje, doskonale sprawdzą się pokrowce, które ochronią meble przed deszczem i śniegiem.

Meble Aluminiowe, technorattanowe oraz kamienne bez problemu możemy zostawić na dworze. Meble z wysokiej jakości drewna takiego jak teak czy akacja, po konserwacji również mogą tam zimować przykryte pokrowcem. Jako, że drewno jest pracującym tworzywem naturalnym, zdarza się, iż w miarę upływu czasu i pod wpływem zmian temperatury powstają w nim naturalne rysy, które nie stanowią wady produktu i nie wpływają na jego funkcjonalność. Pod wpływem wilgoci rysy mogą się zmniejszać i zamykać.   

mówi Katarzyna Wichniarek, właścicielka poznańskich salonów z meblami ogrodowymi EmMa i House&more na ulicy Polskiej 94 w Poznaniu.

Sposób konserwacji mebli musimy dobrać do materiału, z którego są zrobione.

Meble technorattanowe czyścimy po prostu wodą z delikatnym detergentem. Stoły z mieszanek kamiennych Spraystone lub Superstone , które były naszym hitem w poprzednich sezonach możemy impregnować i czyścić również specjalnymi preparatami. Najbardziej wymagające są meble drewniane. Najlepiej dwa razy do roku powinniśmy zaimpregnować je specjalnym olejem. Dobre sklepy z meblami ogrodowymi oferują również cały wachlarz artykułów do ich konserwacji – zarównio kamienia jak i drewna. I tutaj uwaga: proszę nie czyścić mebli drewnianych wodą pod ciśnieniem, może to uszkodzić powierzchnię drewna.

dodaje Wichniarek.

Popularne w naszych ogrodach meble plastikowe i z tworzyw sztucznych są trwałe, a także odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dobrej jakości meble z tworzyw będą wyglądały po zimie jak nowe. Należy jednak wystrzegać się tanich rodzajów plastiku: te narażone na długotrwałe działanie niskich temperatur, stają się kruche i łamliwe.

 

Ozdoba ogrodu

 

Odpowiednio dobrane do stylistyki naszego domu, tarasu i ogrodu meble będą jego prawdziwą ozdobą. Do drzew, krzewów i bylin najlepiej pasują te wykonane z naturalnych materiałów bądź technorattanu o wyglądzie naturalnej wilkiny. Przy nowoczesnym zagospodarowaniu krajobrazu lepiej prezentują się nowoczesne technorattanowe modele bądź meble z tworzywa sztucznego. Niezależnie od tego, na jakie meble się zdecydujemy, zawsze musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Dzięki temu będą nam służyć podczas niejednego, ciepłego wieczoru.

 

***

EmMa meble ogrodowe i kawiarniane działa na polskim rynku od pierwszej połowy 2010 roku. Głównym profilem działalności firmy są meble ogrodowe oraz dla sektora hotelarskiego i restauracyjnego. Od początku 2014 roku właścicielka salonu Katarzyna Wichniarek prowadzi również pierwszy oddział House&more w Poznaniu. Firma oferuje pod tym szyldem produkty pochodzące od renomowanych światowych marek wnętrzarskich jak: Riviera Maison, Eichholtz, Van Room, Manutti i inne. W przyjemnej atmosferze salonów przy ulicy Polskiej 94 klienci mogą zobaczyć większość modeli z asortymentu oraz dokonać zamówienia na indywidualnie zaprojektowane produkty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki na http://www.emma-styl.pl/.

 

,