Home Moda Mieszkańcy Wrocławia przekazali 7 ton ubrań na rzecz PCK

Mieszkańcy Wrocławia przekazali 7 ton ubrań na rzecz PCK

Mieszkańcy Wrocławia przekazali 7 ton ubrań na rzecz PCK

Dwa dni trwała zbiórka odzieży w ramach akcji charytatywnej „Stylowy Recykling”. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska przekazali na cele statutowe Polskiego Czerwonego Krzyża 7000 kilogramów ubrań. Wrocławianie pomagali odpowiedzialne, przynosząc rzeczy w dobrym stanie i właściwie przygotowane.

 

W ostatni weekend, na parkingu przy Factory Wrocław, stanął specjalny namiot, w którym odbywała się zbiórka odzieży. Osoby biorące udział w wydarzeniu, za każde dwa kilogramy ubrań, otrzymywały voucher o wartości 10 zł na zakupy w wybranych sklepach w Centrum Factory. Podobnie jak w roku ubiegłym, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 

– Siedem ton przekazanej odzieży to doskonały wynik. Cieszymy się, że wrocławianie tak ochoczo włączyli się w pomoc potrzebującym, nie zważając na niesprzyjającą pogodę. Pierwsi darczyńcy przybyli do nas w sobotę, na chwilę przed godziną 10:00 rano, a ostatnie ubrania przyjmowaliśmy w niedzielę ok. 20:00. Jesteśmy dumni, że wydarzenie spotkało się z tak wyraźnym odzewem – mówi Marta Kocik, Regional Marketing Manager w Centrach Factory.   

 

„Stylowy Recykling” to akcja skierowana do osób, które dbają o ekologię, a zarazem chętnie pomagają innym. Wrocławianie, którzy zdecydowali się odświeżyć swoją garderobę i oddać używane rzeczy na rzecz PCK, mieli okazję przekonać się, jak w prosty i skuteczny sposób można wspomóc potrzebujących.

 

– Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak dobrze mieszkańcy Wrocławia przygotowali się do tegorocznej odsłony akcji. Rzeczy, które przekazali były odpowiednio przygotowane, a ich stan oceniamy jako bardzo dobry. Wśród zebranej odzieży największą część stanowiły ubrania dziecięce, kurtki, koszule oraz spodnie – dodaje Marta Kocik – Serdecznie dziękujemy uczestnikom wydarzenia za okazaną pomoc.# # #

 

Factory Wrocław

 

Factory Wrocław to 90 salonów najlepszych polskich i zagranicznych marek, m.in.: Nike Factory Store, Adidas, Vero Moda, Calvin Klein, Guess, Tommy Hilfger, United Colors of Benetton, Mango i Gino Rossi. Wszystkie produkty oferowane we wrocławskim outlecie można zakupić po cenach niższych od 30% do 70% przez cały rok. Centrum zostało otwarte dla klientów w 2006 roku i do dziś jest jedynym centrum outlet na Dolnym Śląsku.

 

Factory Wrocław znajduje się w południowozachodniej części miasta, zaledwie 15 minut od centrum. Dogodne połączenia autobusowe umożliwiają szybkie dotarcie do outletu komunikacją miejską.

 

Więcej informacji o centrum Factory Wrocław można uzyskać pod adresem: www.facebook.com/FactoryWroclaw