Nietypowa zbiórka odzieży w Factory Wrocław


Co zrobić, gdy w naszej szafie zalegają ubrania, których nie założyliśmy od kilku sezonów? Czy dzięki majowym porządkom w garderobie możemy pomóc potrzebującym? W najbliższy weekend, 24 i 25 maja br., odbędzie się akcja pod hasłem „Stylowy Recykling”, podczas której wrocławianie, dzięki centrum Factory Wrocław, znajdą odpowiedzi na te pytania.

 

Już w ten weekend, na parkingu przed jedynym centrum outletowym na Dolnym Śląsku, przeprowadzona zostanie nietypowa zbiórka odzieży. Za każde oddane dwa kilogramy ubrań, przekazujący otrzymają kupony o wartości 10 zł, które będą mogli wykorzystać na zakup markowej odzieży w salonach zlokalizowanych w Factory Wrocław. Zebrana w trakcie akcji odzież zostanie przekazana Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

 

– „Stylowy Recykling” to połączenie przyjemnego z pożytecznym: z jednej strony, stanowi on szansę na odświeżenie swojej garderoby, z drugiej – pozwala na wsparcie potrzebujących. Osoby, które zdecydują się dołączyć do nas w najbliższy weekend i przekażą używaną odzież na rzecz PCK, otrzymają vouchery na zakup nowej w sklepach Factory Wrocław. W ten prosty sposób, wrocławianie mogą sprawić radość sobie i innym – mówi Marta Kocik, Regional Marketing Manager w Centrach Factory.   

 

Akcja pod hasłem „Stylowy Recykling” jest skierowana do osób, które chciałyby aktywnie włączyć się w pomoc potrzebującym, a także do smart shopperów, poszukujących markowych produktów w atrakcyjnych cenach. Nagrodą dla wszystkich uczestników wydarzenia, będzie możliwość zrobienia zakupów odzieżowych, których koszt wyniesie jeszcze mniej niż zwykle. 

 

W ramach wydarzenia „Stylowy Recykling”, w sobotę i niedzielę, na parkingu przy centrum Factory Wrocław, w specjalnym namiocie,  będzie prowadzona zbiórka odzieży. Za każde oddane dwa kilogramy ubrań, uczestnik akcji otrzyma kupon o wartości 10 zł do wykorzystania (do końca lipca br.) na zakupy w wybranych sklepach największego centrum outletowego na Dolnym Śląsku. Uczestnikami zbiórki mogą być osoby pełnoletnie oraz dzieci i młodzież, posiadający pisemną zgodę rodzica. Od jednej osoby będziemy przyjmowali maksymalnie 10 kg odzieży.

 

– Zachęcamy, aby pomagać odpowiedzialnie, dlatego przeglądając szafę i wybierając rzeczy, które mają zostać oddane, warto zwrócić uwagę na ich jakość oraz stan, w jakim są. By ułatwić domową selekcję, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą wybrać rzeczy przydatne i takie, które będą cieszyły obdarowaną osobę – dodaje Marta Kocik.

 

– W poprzedniej edycji „Stylowego Recyklingu”, wrocławianie ochoczo zaangażowali się w zbiórkę, przekazując w ciągu trzech dni, 7500 kilogramów odzieży. Mamy nadzieję, że również w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się ich dużym zainteresowaniem mieszkańców – dodaje Marta Kocik.

 

Jak wyselekcjonować odzież i przygotować ją do przekazania na cel charytatywny?

 

Upewnij się, że ubrania, które oddajesz są czyste.

 

Sprawdź, czy odzież nie ma dziur i innych uszkodzeń – w takim przypadku nikomu się już nie przyda.

 

Nie oddawaj ubrań nadgryzionych zębem czasu, a tym bardziej zjedzonych przez mole.

 

Oceń obiektywnie stan rzeczy: jeśli sam patrzysz na nie z wielkim grymasem
na twarzy, nie łudź się, że ktoś inny przyjmie je z uśmiechem.

Podziel się tym, co sam chciałbyś dostać.

 

Przed oddaniem ubrań, przejrzyj wszystkie kieszenie – za rzeczy pozostawione
 w ubraniach nikt już nie odpowiada.

 

Odzież będzie przyjmowana w dniach: 24 maja – od 10:00 do 21:00 oraz 25 maja – od 10.00 do 20.00 lub do czasu wydania ostatniego z 2000 kuponów. Każdy uczestnik akcji może otrzymać maksymalnie pięć voucherów.  

# # #

 

Factory Wrocław

 

Factory Wrocław to 90 salonów najlepszych polskich i zagranicznych marek, m.in.: Nike Factory Store, Adidas, Vero Moda, Calvin Klein, Guess, Tommy Hilfger, United Colors of Benetton, Mango i Gino Rossi. Wszystkie produkty oferowane we wrocławskim outlecie można zakupić po cenach niższych od 30% do 70% przez cały rok. Centrum zostało otwarte dla klientów w 2006 roku i do dziś jest jedynym centrum outlet na Dolnym Śląsku.

 

Factory Wrocław znajduje się w południowozachodniej części miasta, zaledwie 15 minut od centrum. Dogodne połączenia autobusowe umożliwiają szybkie dotarcie do outletu komunikacją miejską.

 

Więcej informacji o centrum Factory Wrocław można uzyskać pod adresem: www.wroclaw.factory.pl oraz www.facebook.com/FactoryWroclaw