Home Moda Poznaniacy przekazali ponad 3,5 tony ubrań

Poznaniacy przekazali ponad 3,5 tony ubrań

Poznaniacy przekazali ponad 3,5 tony ubrań

Podczas dwudniowej zbiórki odzieży, która odbyła się w ramach akcji pod hasłem „Stylowy Recykling”, klienci Factory Poznań zgromadzili ponad 3500 kilogramów ubrań. W zamian za przyniesione rzeczy, otrzymali łącznie ponad 1750 kuponów na zakupy. Zebrana odzież trafiła do Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

W ostatni weekend, w centrum Factory Poznań prowadzona była zbiórka odzieży. Za każde dwa kilogramy oddanych ubrań, osobom biorącym udział w akcji, wręczano kupon o wartości 10 złotych, na zakupy w sklepach największego centrum outletowego w Wielkopolsce. Podobnie jak w roku ubiegłym, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

– Ponad trzy i pół tony zebranej odzieży i 1757 voucherów przekazanych uczestnikom wydarzenia to bardzo dobry wynik. Jesteśmy dumni, że po raz drugi akcja spotkała się z tak dużym odzewem. Cieszymy się, że mieszkańcy Poznania i okolic zechcieli nas odwiedzić, mimo niesprzyjającej pogody, a tym samym pomóc potrzebującym, przekazując nieużywaną już odzież na rzecz PCK – mówi Marta Kocik, Regional Marketing Manager w Centrach Factory.   

 

W akcji „Stylowy Recykling” najważniejsze są dwa aspekty: pomoc i ekologia. Każdy posiada w szafie ubrania, których już nie nosi i może je przekazać osobom, które naprawdę tego potrzebują. Jednocześnie to akcja edukacyjna, promująca proekologiczne zachowania.

 

– Chcieliśmy pokazać, że większość rzeczy, które znajdują się w naszych szafach, a których już nie nosimy, nadaje się do ponownego użytku. Podczas „Stylowego Recyklingu” nie tylko istotna była ilość, ale i jakość. Bardzo cieszy nas fakt, że uczestnicy akcji dobrze przygotowali się do zbiórki i przekazane rzeczy są w większości w bardzo dobrym stanie. Z pewnością przydadzą się osobom potrzebującym – dodaje Marta Kocik. 

# # #

 

Factory Poznań

 

Centrum Factory Poznań powstało w 2007 roku i jest jedynym centrum typu outlet w Wielkopolsce. To 95 salonów, w których można znaleźć modne produkty najlepszych polskich oraz zagranicznych marek, m.in.: United Colors of Benetton, Vero Moda, Gino Rossi, Desigual, Mango, Nike Factory Store, Simple, Timberland czy Calzedonia. Asortyment oferowany w Factory można zakupić po cenach niższych od 30% do 70% przez cały rok.

 

Factory znajduje się w odległości zaledwie 10 minut od centrum miasta. Dobra lokalizacja zapewnia dogodny dojazd – klienci mogą tu dotrzeć zjeżdżając z autostrady A2 relacji Warszawa-Berlin, jak i korzystając
z transportu publicznego, w tym bezpłatnej linii autobusowej nr 630. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.factory.pl

 

Więcej informacji o centrum Factory Poznań można uzyskać pod adresem: www.facebook.com/FactoryPoznan