Romans z cyganerią – kolekcja Bohemian


Gra z klasyką i kontrasty

Garderoba gwiazdy oraz buduar przywołują skojarzenia  z przestrzenią intymną, przytulną i pełną kobiecości. Wpływy tych pomieszczeń odnajdziemy we współczesnym urządzaniu wnętrz takich jak sypialnia i łazienka, ale zdarza się, że całe mieszkanie zostaje urządzone w stylu buduarowym.

Kolekcja płytek Bohemian marki Ceramstic zainspirowana klimatem  z epoki, w tym zwłaszcza francuskich kawiarni i kabaretów, zdecydowanie zachęca do awangardowych aranżacji wnętrz. Jednolite, stonowane barwy zostały zestawione z odważnymi oraz eleganckimi kolorami. Głęboki odcień fioletu w połączeniu z chłodnym, subtelnym beżem ozdobione rysunkiem koronkowej siateczki, niczym z pończochy burleskowej tancerki – to połączenia wyjątkowe i bardzo glamour.

Powierzchnia glazury została muśnięta delikatnymi smugami farby, jakby wyszła spod pędzla malarza. Design wnętrza doskonale uzupełni terakota w odcieniu bieli oraz beżu, rozświetlająca całość pomieszczenia. Decydując się na łazienkę w tak zdecydowanych kolorach, jak fioletowy, różowy czy granat, należy pamiętać o stonowanych kolorach pozostałych elementów aranżacyjnych i wyposażenia wnętrz, aby kompozycja nie była zbyt przeciążona. Za sprawą  nowoczesnej kolorystki czy oryginalnych zdobień na powierzchni płytek Bohemian można stworzyć wiele niezwykłych zestawień aranżacyjnych. Zarówno niezwykle kobiecych i subtelnych, ale także nowoczesnych oraz zaskakujących – mówi Joanna Ciecierska stylistka marki Ceramstic. Warto również dodać duże lustra oraz owalną wannę. Całość przyniesie niesamowity efekt, a wnętrze stanie się optycznie większe.

Na aranżację kolekcji Bohemian warto spojrzeć, z półprzymkniętymi oczami, wyobrażając sobie wypełnione parą wnętrze, relaksującą kąpiel i przenieść się wprost do świata spowitej dymem cyganerii. Świata francuskich kawiarni, wolnego od wszelkich konwenansów, będącego oazą dla wyzwolonych kobiet i miejscem realizacji twórczych idei. Takiej właśnie swobody w tworzeniu wystroju pomieszczeń pragnie dla swoich klientów marka Ceramstic.

Dossier

Kolekcję Bohemian  można z powodzeniem aranżować w stylu nowoczesnym, ale także w klimacie fin de siècle, wystarczy zadbać o dodatki wyglądające jak z epoki – stylowe kinkiety z abażurami, lustra, pikowany mebel, ale także stylizowaną ceramikę łazienkową czy chromowaną armaturę  – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Dzięki zastosowaniu terakoty Bohemian Creme z koronkową aplikacją, wnętrze łazienki nabierze subtelnego charakteru. Dekory ceramiczne Bohemian Cabaret Creme ozdobione różnymi koronkowymi motywami florystycznymi, pałacowymi wzorami stanowią ciekawe dopełnienie stylizacji buduarowej. Można je aranżować jak tapetę.