Home Eventy „Stylowy Recykling” w Factory Poznań. Odpowiedzialna pomoc i szansa na odświeżenie garderoby

„Stylowy Recykling” w Factory Poznań. Odpowiedzialna pomoc i szansa na odświeżenie garderoby

„Stylowy Recykling” w Factory Poznań. Odpowiedzialna pomoc i szansa na odświeżenie garderoby

Jak mądrze wymienić nieużywaną już odzież na nową, a przy tym pomóc potrzebującym? W najbliższy weekend, 17 i 18 maja br., na parkingu przy centrum Factory w Poznaniu odbędzie się akcja pod hasłem „Stylowy Recykling”, podczas której będzie prowadzona nietypowa zbiórka odzieży. Za każde oddane dwa kilogramy ubrań, wręczany będzie voucher o wartości 10 zł na zakup markowej odzieży w sklepach Factory Poznań. Zebrana podczas akcji odzież zostanie przekazana Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

– Każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, których nie założył od kilku sezonów. Często są to rzeczy dobrej jakości, których nie chcemy wyrzucać, jednak brakuje nam pomysłu, co z nimi zrobić, by mogły jeszcze komuś posłużyć. „Stylowy Recykling” łączy przyjemne z pożytecznym – jest dobrą okazją do odświeżenia swojej garderoby, przy jednoczesnym wsparciu osób potrzebujących. Biorąc udział w akcji można zatem zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Każdy, kto przyniesie i odda odzież na rzecz PCK, otrzyma kupon na zakup nowej w sklepach Factory Poznań – mówi Marta Kocik, Regional Marketing Manager w Centrach Factory.   

 

„Stylowy Recykling” jest akcją skierowaną do wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc potrzebującym, ale również do smart shopperów, którzy szukają markowych produktów w atrakcyjnych cenach. Miłośnicy świadomych, rozsądnych zakupów, którzy chcą odświeżyć swoją garderobę i włączą się do akcji, w nagrodę będą mogli zrobić zakupy odzieżowe wydając na nie jeszcze mniej niż zwykle.

 

W ramach akcji „Stylowy Recykling”, w sobotę i niedzielę, na parkingu przy centrum Factory Poznań, zostanie ustawiony specjalny namiot, w którym będzie prowadzona zbiórka odzieży. W zamian za każde oddane dwa kilogramy ubrań, uczestnik akcji otrzyma kupon o wartości 10 zł do wykorzystania (do końca lipca br.) na zakupy w wybranych sklepach największego centrum outletowego w Wielkopolsce. W akcji będą mogły wziąć udział osoby pełnoletnie oraz dzieci i młodzież posiadający pisemną zgodę rodzica.

Odzież będzie przyjmowana w dniach: 17 maja – od 10:00 do 21:00 oraz 18 maja – od 10.00 do 19.00 lub do czasu wydania ostatniego z 1500 kuponów Każdy uczestnik akcji może otrzymać maksymalnie pięć voucherów.   

 

– Zachęcamy, aby pomagać odpowiedzialnie, dlatego przeglądając szafę i wybierając rzeczy, które mają zostać oddane, warto zwrócić uwagę na ich jakość oraz stan, w jakim są. By ułatwić domową selekcję, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą wybrać rzeczy przydatne i takie, które będą cieszyły obdarowaną osobę – dodaje Marta Kocik.

 

Tegoroczny „Stylowy Recykling” to druga edycja tej akcji. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku i prowadzona była w czterech miastach: Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano w sumie 27 ton odzieży.

 

– W ubiegłym roku poznaniacy ochoczo włączyli się w naszą akcję, oddając 5500 kg odzieży. Liczymy na to, że w najbliższy weekend ponownie się zmobilizują i równie licznie przyjdą do naszego namiotu – dodaje Marta Kocik.

 

Jak wyselekcjonować odzież i przygotować ją do przekazania na cel charytatywny?

 

Upewnij się, że ubrania, które oddajesz są czyste. 

Sprawdź, czy odzież nie ma dziur i innych uszkodzeń – w takim przypadku nikomu się już nie przyda.

 

Nie oddawaj ubrań nadgryzionych zębem czasu, a tym bardziej zjedzonych przez mole.

 

Oceń obiektywnie stan rzeczy: jeśli sam patrzysz na nie z wielkim grymasem na twarzy, nie łudź się, że ktoś inny przyjmie je z uśmiechem.

 

 Podziel się tym, co sam chciałbyś dostać.

 

Przed oddaniem ubrań, przejrzyj wszystkie kieszenie – za rzeczy pozostawione w ubraniach nikt już nie odpowiada.

# # #

 

Factory Poznań

 

Centrum Factory Poznań powstało w 2007 roku i jest jedynym centrum typu outlet w Wielkopolsce. To 95 salonów, w których można znaleźć modne produkty najlepszych polskich oraz zagranicznych marek, m.in.: United Colors of Benetton, Vero Moda, Gino Rossi, Desigual, Mango, Nike Factory Store, Simple, Timberland czy Calzedonia. Asortyment oferowany w Factory można zakupić po cenach niższych od 30% do 70% przez cały rok.

 

Factory znajduje się w odległości zaledwie 10 minut od centrum miasta. Dobra lokalizacja zapewnia dogodny dojazd – klienci mogą tu dotrzeć zjeżdżając z autostrady A2 relacji Warszawa-Berlin, jak i korzystając z transportu publicznego, w tym bezpłatnej linii autobusowej nr 630. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.factory.pl

 

Więcej informacji o centrum Factory Poznań można uzyskać pod adresem: www.facebook.com/FactoryPoznan