Home Moda Złote dodatki, bogate zdobienia i koronka – trendy obecnego karnawału

Złote dodatki, bogate zdobienia i koronka – trendy obecnego karnawału

Złote dodatki, bogate zdobienia i koronka – trendy obecnego karnawału

Trendy w modzie damskiej przypominają wyścigi formuły jeden. Zmieniają się szybko i trudno za nimi nadążyć,  jeśli chcemy się im przyglądać z bliska i bardzo uważnie, ale jeśli spojrzymy na nie z pewnego dystansu, może się wówczas okazać, że mamy przed oczami wciąż ten sam widok… Jaką zatem wybrać kreację na tegoroczny bal karnawałowy? Co w tym roku jest modne?

Od kilku lat, niezmiennie na topie są suknie w kolorze czarnym. Zdaniem specjalistów, nie inaczej jest i w tym roku. Moda i trendy są jednak zmienne i diabeł tkwi w szczegółach. Ponieważ to, co w ubiegłym roku było obowiązkowym „must be” jutro będzie już „pasee”.

– Dominują bogato zdobione suknie, z elementami złotych piór, aksamitu czy srebra. Zapomnijmy o jaskrawych, krzykliwych barwach. Podczas tegorocznego karnawału po raz kolejny są popularne kolory ciemne – na czele oczywiście z ponadczasową czernią. Równie chętnie wybierane są modele z elementami subtelnych koronek, tak znakomicie podkreślających piękno i kobiecość – mówi Patrycja Sobolewska, manager salonu mody Couture.

Oprócz wspomnianej już czerni, modne są wszystkie pastele: granaty, fiolety, zieleń, brąz ale też złoto i srebro. Jednak, jak przekonuje przedstawicielka salonu Couture, ciemne barwy i odcienie wcale nie oznaczają, że na parkiecie będzie panowała stylistyczna nuda.– Tkaniny, z których są uszyte najmodniejsze w tym roku suknie wieczorowe to materiały „lejące się”, błyszczące i wzorzyste. Dominujące będą tafta i satyna – dodaje.

Wiele jednak zależy od miejsca, w którym będziemy oddawać się karnawałowym szaleństwom. Decydując się na elegancki bal, nasza uwaga powinna raczej skupić się na modelach sukni długich, lub ewentualnie krótszych, sięgających co najwyżej do łydki.

Z kolei, jeśli planujemy wspólną zabawę w kameralnym gronie, w nieco mniej formalnej atmosferze możemy zaszaleć i wybrać krótkie sukienki, podkreślające kobiece kształty oraz eksponujące zgrabne i smukłe nogi.  Znakomitym wyborem może zatem być w tej sytuacji klasyczna „mała czarna” sukienka zdobiona np. wyjątkowo popularnymi w tym roku kryształami Swarovskiego.

Patrycja Sobolewska zaznacza, że poza obowiązującą modą ważne jest przy tym, aby suknia, na którą się zdecydujemy była właściwie dopasowana do naszej figury. Warto też zadbać o to, aby kreacja odpowiadała naszej cerze, kolorowi włosów i fryzurze.

 

tagi: