Home Motoryzacja Audi zdobywa nagrodę Connectivity

Audi zdobywa nagrodę Connectivity

Audi zdobywa nagrodę Connectivity

Audi zdobywa nagrodę Connectivity

  • Usługi Audi Connectivity zajęły pierwszą lokatę w pięciu kategoriach
  • Nowe Audi TT to najlepiej skomunikowany z otoczeniem samochód
  • Prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego podkreśla: „Connectivity to dla nas przyszłość”

Ingolstadt/Stuttgart, 25 lipca 2014 r. Pięć pierwszych miejsc dla Audi. To bilans ankiety przeprowadzonej po raz pierwszy wśród czytelników magazynów „auto motor und sport” i „CHIP”, w której ponad 42 500 osób wybrało najlepsze rozwiązania z zakresu Connectivity. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się
17 września w Stuttgarcie.

W plebiscycie „Connectivity Awards 2014“ magazynów „auto motor und sport”
i „CHIP”, czytelnicy poddali ocenie producentów samochodów, smartfonów, telefonów komórkowych i firmy dostarczające oprogramowanie. Audi odniosło zwycięstwo w kategoriach: Nawigacja, Zintegrowanie telefonu, Sound‑System, Entertainment/Multimedia i Connected Cars.„Nagrody są potwierdzeniem, że przyjęta przez nas ścieżka rozwoju jest słuszna“ – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. „Temat Connectivity uważamy za jeden z najważniejszych trendów, który będzie zajmował nas nawet w odległej w przyszłości. Dzięki Audi Connect, w naturalny wręcz sposób skomunikowaliśmy pojazdy z ich otoczeniem – z kierowcą, internetem, infrastrukturą i innymi pojazdami.“

Zwycięskie rozwiązania Audi to: MMI Navigation plus, Audi phone box, system nagłaśniający Bang&Olufsen Sound System w modelu Audi S3 oraz LTE – szybki standard transmisji umożliwiający przesyłanie dużych ilości danych. Tytułem Connected Cars – najlepiej skomunikowany z otoczeniem samochód, jury uhonorowało Audi TT. Najbardziej zaawansowane w tym kompaktowym, sportowym samochodzie rozwiązanie z zakresu Connectivity to Audi virtual cockpit: połączenie deski rozdzielczej i monitora MMI w jedną cyfrową jednostkę, wyznaczające nowe standardy dzięki dynamicznym animacjom i precyzyjnym grafikom.

„Elektronika ma decydujący wkład w skomunikowanie pojazdów. Nasz zespół
w ostatnich latach intensywnie nad tym pracował. Nagrody takie jak ta, są dla nas bodźcem do tworzenia kolejnych pionierskich rozwiązań“ – dodaje Ricky Hudi, kierownik ds. rozwoju elektroniki w Audi AG.

 

tagi: