Home Motoryzacja BECKER mamba.4 dla motocyklistów

BECKER mamba.4 dla motocyklistów

BECKER prezentuje mamba.4 – zestaw nawigacji zaprojektowany i stworzony z uwzględnieniem wszelkich potrzeb i oczekiwań motocyklistów. Z systemem szybkiego wyznaczania tras: głównej i alternatywnych obliczanych na potrzeby podróży jednośladem. Ze specjalną gumowaną obudową dostosowaną do warunków użytkowania na motocyklu. I wyposażony w wyświetlacz 4,3”
(10,9 cm) z powłoką antyrefleksyjną, który może być używany bez zdejmowania rękawic.

Motocykliści zazwyczaj nie wybierają tras najszybszych czy najkrótszych, tak jak robią to kierowcy samochodów. Sama podróż jest dla nich celem samym w sobie. Na podstawie badań przeprowadzanych wspólnie z użytkownikami jednośladów, BECKER stworzył nawigację, która wyznacza drogę do celu z uwzględnieniem najlepszych punktów widokowych i najatrakcyjniejszych wizualnie miejsc. W ramach kryteriów obliczania trasy dodano także opcje krętych dróg oraz profile wysokości (stromość podjazdów i poziom nachylenia zjazdów). Motocyklista może łatwo dostosować kalkulacje do swoich oczekiwań: płynnie regulując ustawienia tras – od najprostszej po najbardziej krętą.

Wraz z mapami, BECKER dostarcza najpopularniejsze gotowe plany podróży, a także katalog miejsc POI z bazą noclegową dla motocyklistów oraz listą rekomendacji niemieckojęzycznego branżowego serwisu BikerBetten.de. Dzięki temu użytkownicy są w stanie zaoszczędzić czas związany z planowaniem przejazdu – można go opracować korzystając jedynie z nawigacji.

Unikalnym rozwiązaniem jest funkcja BECKER Move: każdą wyznaczoną trasę da się edytować przy użyciu jednego palca. Wystarczy przesunąć widoczną trasę na sąsiednie drogi, by system natychmiast dokonał niezbędnej korekty.

Początkujący motocykliści mogą zaplanować trasę na domowym komputerze lub w serwisach internetowych takich jak MotoPlaner.de, a następnie plan podróży zapisany jako GPX skopiować do nawigacji poprzez USB lub kartę microSD.Kierowca jednośladu łatwo dostosuje widok mapy na czytelnym ekranie i zmieni skalę na najbardziej odpowiednią. Duża strzałka nie przesłania widoku w sytuacji, gdy na przebiegu trasy zostaną wyświetlone ostrzeżenia o sytuacji na drodze. Nawigacja automatycznie dopasuje wyświetlanie realistycznego trójwymiarowego widoku terenu do bieżącej orientacji. Wszystko doskonale widać: ekran z technologią Blanview odznacza się doskonałym kontrastem – także przy silnym nasłonecznieniu.

Wszystkie wskazówki głosowe przekazywane są przez głośniki wbudowane w urządzenie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, informacje transmitowane są także poprzez Bluetooth do zestawu słuchawkowego w kasku.

BECKER mamba.4 jest odporny na wodę, silny wiatr, a także zmienne warunki pogodowe. Solidna obudowa jest wodoszczelna i pyłoszczelna: spełnia standard IP57. Zestaw jest wyposażony w uchwyt montażowy RAM przykręcany do kierownicy dodatkową śrubą. Wbudowaną baterię łatwo wymienić: BECKER nie wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej motocykla. Wymiana baterii nie powoduje utraty danych. BECKER mamba.4 zapisuje w pamięci wyznaczone trasy oraz ustawienia profilu użytkownika.

„Jesteśmy zadowoleni, że BECKER mamba.4 oferuje najwyższą jakość, a jednocześnie wkraczamy na niezwykle obiecujący segment rynku” – mówi Klaus Lebherz, Dyrektor działu PND & Automotive w United Navigation. Firma wprowadzi nawigację na rynek w kwietniu 2015 roku. BECKER mamba.4 będzie dostępny w dwóch wersjach:

  • BECKER mamba.4 CE LMU z mapami 20 krajów Europy Centralnej, zoptymalizowany do nawigacji motocyklowej. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1500 zł,
  • BECKER mamba.4 LMU plus z mapami 47 krajów Europy, przewodnikami MARCO POLO oraz ADAC: idealne rozwiązanie na długie podróże. Flagowy model zawiera ochronne etui oraz uchwyt samochodowy i zasilacz. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2000 zł.

Oba modele występują z licencją na dożywotnią bezpłatną aktualizację map*.

*) Oferta dostępna tylko w przypadku aktywacji w trybie online w ciągu 30 dni od pierwszego użycia nawigacji. Użytkownicy otrzymają dostęp do trzech aktualizacji w ciągu roku. Mapy dostępne są poprzez aplikację Content Manager. Dożywotnie aktualizacje map ofertowane są do końca okresu użytkowania produktu lub do czasu, gdy United Navigation lub strona trzecia przestaną otrzymywać nowe mapy od dostawców zewnętrznych (zależnie od tego, co nastąpi jako pierwsze).

tagi: