Home Motoryzacja Fantastyczny początek 2014 roku: wzrost o 16,5% w styczniu!

Fantastyczny początek 2014 roku: wzrost o 16,5% w styczniu!

Fantastyczny początek 2014 roku: wzrost o 16,5% w styczniu!

ŠKODA kontynuuje swoją silną tendencję wzrostową: tylko w pierwszym miesiącu tego roku dostarczyła już 80 900 samochodów do Klientów na całym świecie. To najlepszy styczeń w historii marki!

Osiagnięty wynik jest aż o 16,5% lepszy od tego uzyskanego w analogicznym okresie w 2013 roku (wtedy sprzedano 69 500 samochodów). Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego fenomenalnego rezultatu miało nadzwyczajne powodzenie czeskiej marki w Chinach – już do tej pory największy rynek ŠKODY powiększył się o kolejne 27,3%, do poziomu 27 500 sprzedanych w styczniu samochodów.To największa liczba samochodów, jaką kiedykolwiek udało się przekazać Klientom w tym kraju w ciągu miesiąca. Równie ważne dla czeskiego producenta jest też zachowanie wyraźnej, kilkunastoprocentowej tendencji wzrostowej na bardzo trudnym obecnie rynku europejskim – na całym kontynencie w styczniu sprzedano 48 200 samochodów tej marki. 

Rewelacyjną popularnością cieszy się niezmiennie nowa Octavia, która zanotowała rekordowy skok 40,2% wzrostu sprzedaży w Europie Zachodniej w stosunku do stycznia 2013 roku. „To był wspaniały start w 2014 rok” – oznajmia Werner Eichhorn, członek zarządu ŠKODY odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

„To był najlepszy styczeń w naszej historii – z 16,5-procentowym wzrostem potwierdziliśmy nasz wyjątkowy rozwój z drugiej połowy 2013 roku. Nasza intensywnie rozwijana kampania modelowa przynosi efekty. Silny start i obiecująca liczba napływających zamówień utwierdza nas w przekonaniu, że nie ustaniemy w rozwoju w dalszej części tego roku”. 

ŠKODA zanotowała szczególnie udany początek roku w Europie Środkowej: w samym styczniu w Polsce zarejestrowano aż 4 188 samochodów tej marki. Bardzo dobry wynik na polskim rynku odnotowała ŠKODA Rapid, zajmując trzecie miejsce wśród kompaktów i siódme w ogólnym zestawieniu. W styczniu zarejestrowano 696 szt. tego modelu. 

tagi: