Home Motoryzacja HELLA partnerem technologicznym Łódź Solar Team

HELLA partnerem technologicznym Łódź Solar Team

HELLA partnerem technologicznym Łódź Solar Team

Polski oddział koncernu HELLA wspiera rozwój młodych talentów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Marka została partnerem technologicznym projektu Łódź Solar Team, stworzonego przez studentów Politechniki Łódzkiej.

 

HELLA jako światowej klasy dostawca oświetlenia samochodowego skupia swoją działalność na inwestycji w nowe rozwiązania motoryzacyjne, które pozwalają na dbałość o środowisko naturalne.

 

Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że powstaje projekt samochodu napędzanego energią solarną, zdecydowaliśmy się wspomóc młodych odkrywców z Politechniki Łódzkiej. Wiemy, że inwestycja w nowe, wysokiej klasy technologie otwiera kolejne drzwi ambitnym i pomysłowym inżynierom. Wsparcie takich talentów to szansa na przyspieszenie globalnego rozwoju motoryzacji – ocenia Monika Maciejewska, Dyrektor Działu Zarządzania Produktem i Marketingu HELLA Polska.

 

HELLA wspólnie ze studentami wydziałów mechanicznego oraz elektrycznego Politechniki Łódzkiej pragnie pokazać, że Polska również zajmuje się światowym problemem degradacji środowiska. Koncern zdaje sobie także sprawę, że nowoczesne, ekologiczne technologie są kluczem do sukcesu.

 Idea jest najważniejsza

Prace nad samym projektem samochodu napędzanego energią słoneczną, wbrew pozorom zaczęły się niedawno, bo w październiku 2014 roku. Od tego momentu grupa 20 studentów Politechniki Łódzkiej udoskonala pojazd. Celem jego powstania jest stworzenie pierwszego polskiego samochodu, który wykorzystuje energię źródeł odnawialnych. Grupa ma w planie dokończenie projektu do lipca 2015 roku, aby w październiku wziąć udział w World Solar Challenge – międzynarodowym wyścig pojazdów zasilanych energią elektryczną generowaną z promieni słonecznych. Tradycja konkursu kontynuowana jest w Australii od 1987 roku. Co ciekawe, Łódź Solar Team wspierany przez HELLĘ jest pierwszym uczestnikiem z Europy Środkowo – Wschodniej w całej historii wyścigu.

 

Właściwości pojazdu

Samochód poza bezpiecznym dla środowiska działaniem jest również przystosowany do jazdy w ruchu miejskim i umożliwia przewóz dwóch pasażerów z bagażami. Ładowanie go za pomocą paneli słonecznych pozwala na przetwarzanie naturalnych źródeł energii, poprzez gromadzenie nadmiaru skumulowanej mocy.

 

Do tej pory w Polsce wykorzystanie zasobów naturalnych cieszyło się niewielką popularnością, jednakże Łódź Solar Team razem z partnerem technologicznym – koncernem HELLA pragnie udowodnić, że taka koncepcja w przyszłości może być rozwiązaniem stosowanym na skalę przemysłową.

..……………………………………………………………………………………………………………………………….

Koncern HELLA to jeden z największych światowych dostawców dla branży samochodowej. Projektuje i wytwarza produkty w segmencie elementów i systemów oświetlenia oraz elektroniki do pojazdów. Na rynku wtórnym firma HELLA oferuje części i akcesoria do pojazdów mechanicznych, diagnostyki i usług serwisowych w całej Europie. W segmencie zastosowań specjalnych HELLA zajmuje się projektowaniem wyrobów do pojazdów specjalnych oraz w pełni niezależnych rozwiązań w zakresie oświetlenia ulicznego lub przemysłowego. Działając w ramach spółek joint venture dostarcza kompletne moduły pojazdów, systemy klimatyzacji i pokładowe instalacje elektryczne. Koncern zatrudnia ok. 30 tysięcy pracowników w 35 krajach. Więcej informacji: http://www.hella.com/hella-pl/index.html?rdeLocale=pl

kyo