Hella wyposaża pierwszego minivana w światła w technologii LED


Na bazie swojego długoletniego doświadczenia w projektowaniu nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji, HELLA wyposażyła najnowszy model Mercedes-Benz klasy V w reflektory i tylne światła w technologii LED. Dodatkowo, również w system oświetlenia wewnętrznego w tej innowacyjnej technologii.

Reflektory LED opracowane w kształt skrzydła podkreślają dynamiczny przód nowego modelu Mercedesa-Benz klasy V. Pod górną ich częścią gdzie znajduje się kierunkowskaz, mieszczą się zaokrąglone światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne. Pozostałe funkcje oświetlenia generowane są przez VarioLED, moduł zaprojektowany przez specjalistów z HELLI. Wykorzystuje on system przesłon w kształcie walca z różnie kształtowanymi powierzchniami. W zależności od potrzeb, ustawienie odpowiedniej przesłony pozwala na dynamiczną regulację oświetlenia. Ten automatyczny, adaptacyjny system oświetlenia w technologii LED zmienia rodzaj oświetlenia, w zależności od warunków panujących na drodze. Korzystając z odpowiednich czujników uaktywniane są światła dzienne, miejskie o małym zasięgu, autostradowe czy oświetlenie drogowe z systemem samoczynnego skracania wiązki światła. System statycznych świateł zakrętowych zapewnia dodatkowe oświetlenie podczas parkowania, skręcania i manewrowania. Reflektory HELLI do nowej klasy V są również dostępne w wersji podstawowej z halogenowymi żarówkami.


Tylne lampy nowego minivana MB również zaprojektowane w technologii LED przyciągają wzrok. Światła „stopu” wykorzystują soczewki Fresnel. Technologia ta, pozwala na dokładną kontrolę rozkładu światła diod, w ten sposób, aby nie można było pomylić się przy w odczycie aktualnie uruchomionej funkcji świateł. Zabarwione na czerwono materiały z których wykonano światłowody, łatwo odróżniają się od tła, gdy są podświetlone światłem diod LED. Jednolite światło prętów światłowodowych nie powoduje zjawiska oślepienia dla kierowców jadących za nowym MB. Nowe lampy dzięki elementom LED emitują sygnały bardzo szybko co wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy.

Tylne oświetlenie jest również dostępne w wersji podstawowej, w której wszystkie funkcje są zastąpione przez tradycyjne żarówki.

HELLA oferuje dodatkowo oświetlenie wewnętrzne oraz kompleksowy system kontroli elementów komfortu umieszczonych w tapicerce dachu pojazdu. System wewnętrznych świateł dostępnych w kolorze beżowym, czarnym lub porcelanowym podkreśla wzornictwo kokpitu samochodu ukształtowanego w formie podkowy. Pozwala szybko i bez błędów korzystać z wyposażenia auta w czasie jazdy w nocy bez efektu ograniczenia widoczności przez przednią szybę w jasno oświetlonym wnętrzu. Poza zintegrowanym systemem świateł wewnętrznych, HELLA dostarcza do nowego pojazdu MB również całą elektronikę do kompleksowego sterowania systemem komfortu zamontowanym w podsufitce auta.

 

———————————————————————————————————————

Koncern HELLA to jeden z największych światowych dostawców dla branży samochodowej. Projektuje i wytwarza produkty w segmencie elementów i systemów oświetlenia oraz elektroniki do pojazdów. Na rynku wtórnym firma HELLA oferuje części i akcesoria do pojazdów mechanicznych, diagnostyki i usług serwisowych w całej Europie. W segmencie zastosowań specjalnych HELLA zajmuje się projektowaniem wyrobów do pojazdów specjalnych oraz w pełni niezależnych rozwiązań w zakresie oświetlenia ulicznego lub przemysłowego. Działając w ramach spółek joint venture dostarcza kompletne moduły pojazdów, systemy klimatyzacji i pokładowe instalacje elektryczne. Koncern zatrudnia ok. 30 tysięcy pracowników w 35 krajach.