Home Motoryzacja HFT Brokers sponsorem Artura Janosza

HFT Brokers sponsorem Artura Janosza

HFT Brokers sponsorem Artura Janosza

 

HFT Brokers, jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się instytucji finansowych w naszym kraju, została sponsorem Artura Janosza, wicemistrza Euroformula Open. Polski kierowca rozpoczął w tym roku rywalizację w GP3, wyścigowej serii towarzyszącej Formule 1, królowej sportów motorowych. Program startów utalentowanego kierowcy obejmuje szesnaście wyścigów, we wszystkich rundach GP3 rozgrywanych na ośmiu znanych torach wyścigowych.

– Cieszy mnie ogromnie, że w tegorocznym sezonie mogę rywalizować w GP3. Ta prestiżowa, wyścigowa seria jest dla mnie kolejnym etapem podnoszenia umiejętności i zdobywania doświadczeń. Dla mnie jako sportowca to przede wszystkim rywalizacja i walka o jak najlepsze miejsce na mecie, walka o zwycięstwo. Ten cel nie jest możliwy do realizacji bez wsparcia finansowego ze strony silnego sponsora i to dla mnie wielka radość, że dom maklerski HFT Brokers dostrzegł właśnie mnie i postanowił wspierać moje starania. Ta decyzja o sponsorowaniu moich startów pozwala na jeszcze większy komfort w codziennej pracy i nie mam wątpliwości, że przyniesie oczekiwane efekty. Już pierwszy tegoroczny start potwierdził, że przesiadka do nowego dla mnie samochodu jest wielkim wyzwaniem. Mój wyścigowy bolid ma moc silnika wynoszącą 400 KM i osiąga prędkości dochodzące do 290 km/godz. Najwięcej niespodzianek kryją jednak opony, których umiejętne wykorzystanie jest jednym z głównych czynników mających wpływ na dobry wynik. Pierwszy start potraktowałem więc jako swoisty rekonesans, ale teraz już czas na pierwsze punkty i walkę o czołowe lokaty  – mówi Artur Janosz.  

Świat sportów motorowych jest od lat związany z wielkim biznesem. To trend globalny, dobrze odbierany zarówno przez świat finansjery, jak i sportu. W przypadku HFT Brokers ma on szczególny wymiar – kompetencje charakterystyczne dla kierowców GP3 są tożsame z umiejętnościami zawodowych inwestorów. 

– Jedną z głównych strategii domu maklerskiego HFT Brokers jest edukacja i rozwój inwestorów na rynku Polskim, dlatego naturalną konsekwencją naszych działań była decyzja o sponsoringu wschodzącej gwiazdy GP3 Artura Janosza. Wierzymy, że tak jak obecnie HFT Brokers staje się topowym domem maklerskim, Artur w najbliższej przyszłości będzie siedział za kierownicą Formuły 1 – mówi Członek Zarządu HFT Brokers Tomasz Rulka. – Od samego początku, kiedy budowaliśmy HFT Brokers jesteśmy przekonani, że inwestycja w wiedzę i szkolenia inwestorów zaprocentuje nam w przyszłości. Jednym z filarów HFT Brokers jest dostarczenie kompleksowego pakietu szkoleń oraz zaawansowanych informacji analitycznych z rynków dla inwestorów prowadzących swoje rachunki właśnie u nas. Ponadto HFT Brokers partycypując w inicjatywie Project Trader wyszukuje i wspiera najlepszych studentów, którzy chcą zostać  profesjonalnymi traderami. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zaangażowaniu, Artur jeszcze szybciej zasiądzie za kierownicą bolidu F1. Chcemy pokazać naszym Klientom, że dzięki swojej determinacji i szkoleniom mogą handlować w HFT Brokers jak profesjonalni traderzy i odnieść sukces, tak samo jak Artur na torze.– To co wymaga podkreślenia, to że sukces HFT Brokers, a także innych instytucji finansowych, zależy głównie od sukcesu ich Klientów.  W HFT jesteśmy przekonani, że inwestycja w wiedzę i rozwój kompetencji pomoże im odnieść sukces, a tym samym spowoduje, że będą najlepszymi ambasadorami HFT. Decyzja o podjęciu współpracy z Arturem nie jest przypadkowa, sam osobiście widziałem, jak ciężko pracuje na swój sukces i jak mocno jest zdeterminowany, aby być najlepszy na torze. HFT wspiera właśnie takie osoby, czy to w sporcie, czy w inwestycjach – podkreśla Dyrektor Zarządzający HFT Brokers Tomasz Uściński. I dodaje: GP3 to seria wyścigów prezentujących najwyższą jakość, gdzie prędkość i precyzja budują przewagę, a o wygranej decydują ułamki sekundy. Proszę mi uwierzyć, że z podobnymi wyzwaniami muszą się mierzyć nasi inwestorzy. Aby wygrać na rynku, muszą również podejmować decyzje szybko i precyzyjnie. Wykorzystywanie podobnych kompetencji było również istotne przy podjęciu decyzji o sponsorowaniu Artura i jego występów na torach wyścigowych.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się pozyskać nowego sponsora w postaci HFT Brokers, renomowanej firmy rynku finansowego. Chcę bardzo podziękować za zaufanie jakim obdarzyło nas HFT Brokers rozpoczynając współpracę z Arturem Janoszem. Artur to bardzo profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków kierowca, a potwierdzeniem jego umiejętności jest wicemistrzowski tytuł w serii Euroformula Open w poprzednim sezonie. Artur świetnie czuje i rozumie swoją rolę także poza torem wyścigowym, w tym współpracę z partnerami, dzięki którym może rozwijać swój talent i życiową pasję. Teraz przyszedł czas na krok do przodu i GP3 jest dla Artura bardzo dobrym wyborem. Dzięki wsparciu HFT Brokers, które dotyczy kilku sezonów, możemy śmiało planować dalsze etapy kariery Artura, a także udoskonalić cykl przygotowawczy do kolejnych wyścigów w tym sezonie – stwierdza Maurycy Kochański, menedżer Artura Janosza.

* * * * * * *

HFT Brokers Dom Maklerski S.A. funkcjonuje na rynku od 2006 r. Firma specjalizuje się w handlu instrumentami pochodnymi rynku walutowego Forex, indeksów giełdowych, akcji i towarów. Dzięki ogromnemu doświadczeniu zespołu HFT Brokers oraz znajomości potrzeb inwestorów, firma dostarcza swoim Klientom unikatową w skali rynku ofertę i jakość obsługi Klienta. Analitycy HFT Brokers to najlepsi specjaliści na polskim rynku, cytowani przez kluczowe polskie media.

Nadzór nad działalnością HFT Brokers Dom Maklerski S.A. sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.

kyo