Kto korzysta z aplikacji mobiParking?


Aplikacja mobiParking znacznie ułatwia płacenie za postój w strefach płatnego parkowania. Czy jest popularna wśród kierowców?

 

W dniach 6-7 maja 2014 r. wśród Warszawiaków przeprowadzono ankietę dotyczącą korzystania z aplikacji mobilnych. W badaniu wzięło udział 1490 osób w różnym przedziale wiekowym.

 Ilu Warszawiaków słyszało o aplikacjach ułatwiających wnoszenie opłat za postój w strefach płatnego parkowania? Okazuje się, że aż 51 % ankietowanych. 90% z nich jako przykład tego rodzaju rozwiązania wymienia mobiParking, a 80% badanych z usługi skorzystało przynajmniej raz. Co więcej, aż 70% respondentów używa aplikacji regularnie. Przedstawicielami tej grupy są głównie kurierzy, prawnicy oraz przedstawiciele handlowi, których codzienna praca związana jest z przemieszczaniem się, co pociąga za sobą konieczność postoju w strefach płatnego parkowania. O tym, że mobiParking jest odpowiedzią na oczekiwania kierowców świadczy fakt, iż wszyscy badani, którzy skorzystali
z aplikacji, zarekomendowaliby ją swoim znajomym.

Rosnąca popularność aplikacji mobilnych uzasadniana jest prostotą ich obsługi, wygodą użytkowania oraz oszczędnością czasu. Według respondentów takimi cechami charakteryzuje się mobiParking – usługa oferowana przez SkyCash. Dzięki aplikacji można płacić za postój w strefach płatnego parkowania bez konieczności odliczania drobnych, szukania parkometru czy wracania do pojazdu, by włożyć za szybę bilet parkingowy. Niemal do zera maleje przy okazji ryzyko kary za nieopłacenie postoju. MobiParking pozwala na dokonanie płatności z użyciem telefonu za realny czas parkowania. Wystarczy wysiadając z samochodu uruchomić aplikację, wcisnąć przycisk START, a po powrocie STOP.

Z ankiety wynika także, że smartfonów używają głównie ludzie młodzi, ale coraz częściej posługują się nimi osoby w wieku 45-55 lat. Najbardziej popularnymi aplikacjami są Facebook, poczta elektroniczna oraz te związane z nawigacją i ostrzeganiem kierowców o utrudnieniach na drodze.

„Cieszy nas fakt, że usługa mobiParking jest popularna wśród stołecznych kierowców.  Mamy nadzieję, że dzięki niej, jej użytkownicy unikną kar za nieopłacenie postoju, a problem z szukaniem drobnych nie będzie już przeszkodą parkujących” – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, Prezes          SkyCash S.A.