Home Motoryzacja Majówka bez mandatu za parkowanie

Majówka bez mandatu za parkowanie

Zbliża się przez wielu wyczekiwany długi urlop majowy. Zaplanowany wyjazd może zostać popsuty przez mandat za nieopłacenie postoju w mieście. Rozwiązaniem problemu jest aplikacja mobiParking w SkyCash.Polską specjalnością stały się długie weekendy majowe, czyli łączenie dni ustawowo wolnych od pracy z urlopem, co znacznie wydłuża jego okres. W tym roku poza pracą można przebywać aż 9 dni – od 26 kwietnia do 4 maja – korzystając tylko z 3 dni wypoczynku udzielonego przez pracodawcę. Warto jednak pamiętać, że o ile 1 i 3 oraz 2 maja (choć nie we wszystkich miastach) można bezkosztowo parkować w strefach parkingowych, to w pozostałe dni robocze stawki za godzinę postoju pozostaną niezmienne. Przegapienie opłaty za parking może skończyć się mandatem.

 Dużym ułatwieniem dla wielu zmotoryzowanych będzie w tym przypadku aplikacja mobiParking w SkyCash ułatwiająca opłatę za parking. Jej niebywałą zaletą jest łatwość obsługi i wygoda użytkowania. Wystarczy pobrać aplikację na smartfona, założyć konto i płacić bezgotówkowo za parkingi w ponad 30 miastach Polski. „Co roku policja wraz z pozostałymi służbami mundurowymi apeluje o rozsądek na drodze, bezpieczną jazdę oraz nieprzekraczanie prędkości w terenie zabudowanym. My zaś chcemy zwrócić uwagę kierowcom, by nie zapomnieli opłacać postojów samochodów z strefie płatnego parkowania. W całej Polsce obszary płatnych parkingów rozszerzają się, dlatego też szczególnie przed długim weekendem przypominamy o aplikacji mobiParking w SkyCash, która uchronić ich może przed potencjalnym mandatem” – mówi prezes SkyCash S.A., Dariusz Mazurkiewicz.

Najważniejszą dla kierowcy korzyścią płynącą z usługi mobiParking w SkyCash jest możliwość płacenia za realny czas parkowania z dokładnością co do minuty. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli istnieje konieczność pozostawienia samochodu w strefie płatnego parkowania dosłownie na kilka minut. Wystarczy wysiadając z auta uruchomić aplikację i nacisnąć przycisk START, a po powrocie STOP. Poza tym istnieje możliwość opłacenia konkretnego czasu postoju lub wybrania kwoty, jaką chce się wydać na parkowanie.