quattro na Stadionie Narodowym


Audi zostało oficjalnym partnerem projektu „Zimowy Narodowy”, czyli cyklu zimowych imprez pozwalających na korzystanie z utworzonego na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie lodowiska oraz zbudowanych obok toru rolkowego, boisk do badmingtona i skateparku.
W ramach przedsięwzięcia, Audi wyeksponuje na Stadionie Narodowym samochody z napędem quattro i umożliwi jazdy testowe wybranymi autami
z takim właśnie napędem.

„Zimowy Narodowy” to projekt zrodzony z pomysłu jak  wykorzystać potencjał Stadionu Narodowego przez 365 dni w roku. W jego ramach powstało m.in. największe w Polsce lodowisko i szereg innych atrakcji: tor do jazdy na rolkach i na longboardzie, skatepark czy boiska do badmingtona.

„Zima to pora roku, podczas której najłatwiej docenić napęd na cztery koła. Stąd obecność quattro na „Zimowym Narodowym” – mówi Wojciech Usak – dyrektor marketingu Audi. „Przedstawiamy tu całą gamę samochodów z napędem na cztery koła quattro, włącznie ze sportowymi wersjami RS. To pojazdy, które świetnie radzą sobie w każdych warunkach, o czym kierowcy przekonują się od ponad trzydziestu lat. Teraz osoby zainteresowane techniką quattro, odwiedzając naszą ekspozycję na „Zimowym Narodowym”, będą mogły przetestować auto z tym napędem – dodaje Wojciech Usak.

Samochody z napędem na cztery koła to sztandarowy produkt koncernu z Ingolstadt. Dla Audi, quattro to coś więcej niż rozwiązanie techniczne – to filozofia. Pojęcie to jest symbolem bezpiecznej i sportowej jazdy, wysokich kompetencji technicznych i dynamicznego stylu życia. W roku 2013, z taśm produkcyjnych zjechał pięciomilionowy model quattro. Dzięki temu, cztery ringi mają na swoim koncie więcej sprzedanych pojazdów z napędem na cztery koła niż jakakolwiek inna marka premium.

Audi oferuje zdecydowanie najszerszą w segmencie premium paletę takich pojazdów. Audi Q7, R8, A4 allroad, A6 allroad oraz wszystkie modele S i RS, dostępne są wyłącznie z napędem quattro. We wszystkich innych, Audi oferuje go opcjonalnie. Jeśli uwzględnić dostępne obecnie typy karoserii, silniki i skrzynie biegów, to otrzymamy ofertę ponad 160 różnych wariantów wyposażonych w taki napęd.  Polscy klienci coraz częściej wybierają auta typu quattro, decydując się również na najmocniejsze, sportowe  wersje poszczególnych modeli – S i RS.