Home Motoryzacja ŠKODA Citigo liderem segmentu samochodów miejskich w 2013 roku!

ŠKODA Citigo liderem segmentu samochodów miejskich w 2013 roku!

Mały samochód – wielkie liczby! W pierwszym pełnym roku obecności na rynku, najtańszy model ŠKODY zdominował swój segment, wyraźnie przyczyniając się do ogólnego sukcesu marki w Polsce.

 

Miejski Citigo to kolejny wielki sukces ŠKODY na polskim rynku. Mimo że segment samochodów miejskich był dla czeskiej marki czymś nowym, jej pierwszy model tej wielkości został rewelacyjnie przyjęty na polskim rynku. Zaledwie osiem miesięcy obecności Citigo w salonach w roku 2012 wystarczyło, by zajął on trzecie miejsce w rankingu sprzedaży samochodów tej wielkości. Już na początku roku 2013 model objął pewne prowadzenie w statystykach rejestracji nowych samochodów – w styczniu udział najmniejszej ŠKODY w swoim segmencie wyniósł blisko 28%! W kolejnych miesiącach Citigo utrzymywało swoją przewagę nad konkurentami, kończąc rok wynikiem 3 167 rejestracji – to ponad dwa razy więcej, niż w 2012 roku. 

ŠKODA może celebrować kolejne rekordy rejestracji samochodów dzięki przenoszeniu sprawdzonej strategii na nowe segmenty samochodów. To ta taktyka przyniosła czeskiej marce ten wielki rynkowy sukces, którym może cieszyć się na całymświecie. Citigo – podobnie jak wszystkie pozostałe ŠKODY – wyróżnia się na tle rywali ponadprzeciętną pojemnością (komfortowe wnętrze i duży bagażnik o pojemności 251 l z możliwością powiększenia aż do 959 l), która jest efektywnie wykorzystywana przez charakterystyczne dla marki przemyślane rozwiązania. 

W swoich poręcznych wymiarach model łączy modną stylistykę z miejską funkcjonalnością, priorytetowo traktując potrzeby właściciela – niskie koszty eksploatacji i bezpieczeństwo. Optymalne połączenie dynamiki jazdy z atrakcyjną ceną zapewnia nowoczesny silnik 1.0 MPI o mocy 60 lub 75 KM, odznaczający się zużyciem paliwa na poziomie zaledwie 4,5 l/100 km. 

ŠKODA Citigo z atrakcyjnym wyposażeniem dostępna jest w ofercie wyprzedażowej już od kwoty 30 590 zł. Szczegóły dotyczące trwających promocji i warunków zakupu auta, dostępne są w salonach sprzedaży i na stronie www.skoda-auto.pl. 

tagi: