ŠKODA Octavia i Superb zwyciężają w plebiscycie „Najlepszych samochodów 2014”!


Ponad 115 000 czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport” wybrało modele Octavia i Superb najlepszymi samochodami w swoich klasach. To tylko dwa z wielu wyróżnień, którymi modele te cieszą się w całej Europie.

Czeskie samochody spotkały się z bardzo dużą popularnością i uznaniem: czytelnicy magazynu „Auto Motor und Sport” wybrali ŠKODĘ Octavia najlepszym importowanym autem kompaktowym, a model Superb najlepszą limuzyną klasy średniej wśród samochodów niepochodzących z Niemiec. Fabia natomiast zajęła nie mniej rewelacyjne, trzecie miejsce w kategorii zagranicznych samochodów małych. To już kolejny tak wielki triumf ŠKODY w tym konkursie przez ostatnie cztery lata.

Nowa Octavia, tradycyjnie już najpopularniejsza ŠKODA w Niemczech, od razu po debiucie trafiła do zestawienia dziesięciu najczęściej rejestrowanych samochodów na tym rynku. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w konkursie „Najlepsze auta 2014 roku” zorganizowanym przez magazyn „Auto Motor und Sport”, w którym 18,4% czytelników wskazało Octavię jako najlepszy model kompaktowy pochodzący z importu.  

ŠKODA Superb, flagowy model marki, już po raz czwarty z rzędu została wybrana najlepszą limuzyną klasy średniej wśród aut niepochodzących z Niemiec, zdobywając w tegorocznej edycji konkursu magazynu „Auto Motor und Sport” aż 22,2% głosów.

Na podium udało się również zaparkować ŠKODZIE Fabia, która zdobyła 8,6% głosów wśród importowanych modeli w swojej klasie, zapewniając sobie tym samym trzecie miejsce.„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w konkursie magazynu "Auto Motor und Sport" Octavia i Superb zdobyły pierwsze miejsca w swoich klasach” – powiedział dr Frank Welsch, członek Zarządu ŠKODY ds. rozwoju technicznego, podczas ceremonii wręczenia nagród w Stuttgarcie.

„Bardzo dobre wyniki w konkursie utwierdzają nas w przekonaniu, że produkujemy odpowiednie samochody dla odpowiednich Klientów: atrakcyjne i praktyczne, a także wyróżniające się wysoką jakością, nowoczesną technologią oraz przemyślanymi rozwiązaniami, które ponadto oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach” – dodał dr Welsch.

ŠKODA odnotowuje w ostatnim czasie wyjątkowe sukcesy na międzynarodowych rynkach, co jest szczególną zasługą Nowej Octavii, która co rusz zdobywa kolejne, bardzo prestiżowe nagrody. W Niemczech czytelnicy magazynów „AUTOStraßenverkehr” oraz „Eltern” uznali, że Octavia jest najlepszym rodzinnym samochodem roku.

Octavia RS jest natomiast najlepszą sportową limuzyną 2013 roku według czytelników niemieckiego magazynu „Auto Bild Sportscars”, natomiast według czytelników rosyjskiego magazynu „Za Rulem” Octavia oferuje najlepszą jakość w stosunku do ceny pośród wszystkich innych modeli na rynku. 

W dodatku czytelnicy szwajcarskiego magazynu „Schweizer Illustrierte” przyznali Octavii drugie miejsce w plebiscycie na najpopularniejsze nowe auto w tym kraju.

Poza tym Octavia zdobyła tytuł samochodu roku w Finlandii, Danii i Słowenii, a także na Litwie i Łotwie oraz na rodzimym, czeskim rynku. Co więcej, Octavia trzeciej generacji zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu „Samochód 2014 roku” wraz z sześcioma innymi modelami wybranymi spośród trzydziestu, które wcześniej wyłoniono w półfinale. Ogłoszenie wyników konkursu „Car of the Year 2014” nastąpi na początku marca w Genewie.