ŠKODA Octavia Scout – prawdziwa przygoda dla rodziny!


Podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie ŠKODA przedstawi Octavię Scout, która wyróżnia się uterenowionym nadwoziem, napędem na cztery koła i bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi zarówno na, jak i poza utwardzonymi drogami.

„Nowa Octavia Scout to przemyślana terenówka w każdym calu – to tytuł, na który w ŠKODZIE trzeba sobie zasłużyć” – stwierdza dr Frank Welsch, członek Zarządu ds. rozwoju technicznego. 

„Nasz nowy model to skaut w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oferuje Klientom unikalny zestaw zalet: atrakcyjny, agresywny wygląd, wyjątkowe zalety napędu na cztery koła, przestronne wnętrze oraz nowoczesne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, komfort jazdy i charakterystykę pracy silników”.

 Nowa ŠKODA Octavia Scout bazuje na modelu Octavia Combi i wyróżnia się wyglądem charakterystycznym dla modeli z serii Scout. Zarówno przedni, jak i tylny zderzak wykonane z czarnego materiału ochronnego, wykończonego srebrnymi detalami podkreślającymi terenowy charakter auta. 

Z przodu dominuje wyrazisty wlot powietrza oraz obudowy świateł przeciwmgłowych. Progi, nadkola oraz dolne partie drzwi również wykończone są czarnym tworzywem. Prześwit Octavii Scout jest o 33 mm większy niż w Octavii Combi, a 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich stanowią wyposażenie standardowe. Wnętrze wyróżnia się trójramienną, wielofunkcyjną, skórzaną kierownicą oraz unikatowymi dla Octavii Scout elementami wykończenia.

Nowoczesny układ 4×4 wykorzystuje sprzęgło Haldex piątej generacji, który w połączeniu z innymi, innowacyjnymi technologiami sprawia, że jest to najlepsza Octavia Scout w historii. Siła pociągowa wzrosła o 25% i wynosi teraz nawet 2 tony. Co więcej, możliwość ruszania w trudnych warunkach oraz zdolności pokonywania wzniesień również się poprawiły, a dzięki zwiększonym kątom natarcia i zejścia nowa Octavia Scout jeszcze lepiej radzi sobie w ciężkim, wymagającym terenie. Pod maską auta może pracować jeden z dwóch silników wysokoprężnych lub benzynowy – są one średnio o 20% oszczędniejsze niż w poprzedniej wersji. 

Podsumowując – nowa ŠKODA Octavia Scout oferuje wszystkie zalety znane z Octavii Combi. Klienci dostają „trochę więcej samochodu”: wyjątkowo przestronne wnętrze, maksymalna funkcjonalność, ułatwiająca użytkowanie rozwiązań Simply Clever, najnowocześniejsze technologie poprawiające komfort i bezpieczeństwo oraz najlepsza jakość w stosunku do ceny zostały teraz wzbogacone o terenowy charakter zachęcający do przygody.