UNIWHEELS otrzymał nagrodę “2014 Quality Through Excellence” przyznaną przez Volvo Car Group


UNIWHEELS Germany otrzymał nagrodę “2014 Quality Through Excellence” (Nagrodę VQE) przyznaną przez Volvo podczas ceremonii, która miała miejsce pod koniec 2014 w Szwecji. Firma otrzymała tę prestiżową nagrodę uzyskując maksymalne oceny we wszystkich kategoriach.

Kryteria i dziedziny, które były brane pod uwagę to między innymi: Logistyka, Zarządzanie Zaufaniem, Wpływ Fabryk klientów, Zarządzanie Wytwarzaniem oraz wdrażanie podejścia Lean. W towarzyszącym nagrodzie liście gratulacyjnym, Jonny Samuelsson, kierownik zakupów Volvo Car Corporation napisał: “Gratulacje dla niemieckiej fabryki UNIWHEELS, której pracownicy niestrudzenie starali się osiągnąć status VQE. Cieszę się również, że mogę powiedzieć, że polska fabryka UNIWHEELS została nominowana do podobnej nagrody w styczniu 2015 roku”. Jonny Samuelsson dodał, że “Volvo oczekuje, że wszyscy dostawcy osiągną ten poziom kompetencji, a co najważniejsze, utrzymają go.”

Niemiecka fabryka UNIWHEELS w Werdohl dostarcza wysokiej jakości felgi aluminiowe do modeli marki Volvo z segmentu premium m.in. XC60, XC70, XC90.

“Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani przez Volvo za jednego z najlepszych dostawców i otrzymaliśmy tę ważną nagrodę” powiedział Ralf Schmid, dyrektor zarządzający UNIWHEELS. “Dla UNIWHEELS i ich pracowników jest to dowód, że dostarczanie Volvo i innym klientom z segmentu premium najwyższej jakości oraz najwyższych standardów bezpieczeństwa jest ważne, gdyż przekraczanie oczekiwań klientów pozostaje głównym celem naszej grupy.”