UNIWHEELS – w 2014 nowy rekord sprzedaży


Producent felg UNIWHEELS notuje dalszy wzrost

W 2014 roku firma osiągnęła nowy rekord sprzedaży

 

Bad Dürkheim, 19 stycznia 2015: W 2014 roku spółka UNIWHEELS AG odnotowała dalszy wzrost sprzedaży felg aluminiowych. Według wstępnych danych, wolumen sprzedaży w 2014 roku wzrósł o 5,2% w stosunku do roku ubiegłego do ponad 7,2 mln felg. Sprzedaż rosła przy tym zarówno w sektorze automotive, osiągając rekordowe poziomy dostaw do europejskich producentów samochodowych, jak też na rynku akcesoriów – sprzedaży felg pod znanymi markami ATS, Rial, Alutec i Anzio na całym świecie.

 

Prezes zarządu UNIWHEELS AG Ralf Schmid: "Jesteśmy dumni z tego, że w 2014 roku osiągnęliśmy ponownie doskonały wynik sprzedaży. Nasza już wcześniej ugruntowana silna pozycja sprzedażowa na wymagającym rynku felg aluminiowych tym samym jeszcze się poprawiła. Jednocześnie obszerna baza naszych klientów z sektora motoryzacyjnego powiększyła się w ubiegłym roku o kilka podmiotów.”

 

Biorąc pod uwagę wzrost sprzedaży, zakładany już w raporcie za I półrocze 2014, UNIWHEELS AG przewiduje, że wyniki za cały rok 2014 również będą dobre. Rosnący popyt na produkty spółki pozwala oczekiwać dalszej poprawy wyników sprzedażowych także w 2015 roku.