Volkswagen Group wybrał TomTom Traffic


Amsterdam, 12 lutego 2015 – TomTom (TOM2) ogłosił zawarcie długoletniej umowy z Volkswagen Group, jednym z czołowych producentów samochodów, a także największym koncernem motoryzacyjnym w Europie. Na podstawie umowy, TomTom dostarczy usługę Traffic do aut Volkswagen Group na terenie Europy, począwszy od marek Audi i Volkswagen.

TomTom jest światowym liderem w zakresie informacji o ruchu drogowym, z jedną z najbardziej rozbudowanych baz danych odczytów GPS oraz wykrywaniem w czasie rzeczywistym sytuacji na drogach. Najwyższe standardy w branży oraz przyznane nagrody dowodzą, że usługa TomTom Traffic obejmuje swoim zasięgiem więcej zdarzeń na drogach i mniej fałszywych alarmów w porównaniu z konkurencją, zapewniając kierowcom znacznie dokładniejsze informacje o warunkach ruchu podczas każdej podróży.

Kierowcy samochodów marek Volkswagen i Audi zyskają dostęp do usług TomTom Traffic o najwyższym poziomie precyzji wśród obecnie dostępnych na rynku. TomTom obejmuje zasięgiem usługi Traffic ponad 100 milionów kilometrów dróg. Dzięki dokładnym danym, systemy nawigacyjne mogą zaproponować optymalne trasy alternatywne, skracając czasu podróży oraz ułatwiając zmniejszenie zużycia paliwa.

„Mamy przyjemność ogłosić ważną współpracę z Volkswagen Group, jednym z najbardziej cenionych producentów samochodów, umacniając tym samym pozycję światowego lidera na rynku najbardziej zaufanego dostawcy technologii nawigacyjnych” – powiedział Harold Goddijn, prezes TomTom. „TomTom wymyślił i wprowadził system informacji o ruchu drogowym oraz efektywne wyznaczanie tras. Dzięki zaawansowanym pracom i stałemu rozwojowi technologii, TomTom będzie nadal przyczyniał się do zmniejszania emisji CO2, zatorów w ruchu drogowym, a także poprawy bezpieczeństwa na drogach.”

Jednocześnie TomTom ogłasza rozszerzenie zasięgu usługi TomTom Traffic o kolejne kraje: Grecję, Słowację i Węgry.