Znajdziemy Twój samochód!


W 2013 r. skradziono w Polsce prawie 15,5 tysiąca samochodów, a odzyskać udało się niespełna jedną czwartą z nich. Oznacza to, że 12 tysięcy kierowców nie zobaczyło już swoich aut. Tak przykrych sytuacji można uniknąć, stosując system GanTrack oferowany przez Gannet Guard Systems.

GanTrack to najskuteczniejszy w Polsce system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży pozwalający na szybkie odzyskanie skradzionego mienia. Urządzenie działa w oparciu o pasma częstotliwości, których nie są w stanie zniwelować nawet najlepsze zagłuszarki fal elektromagnetycznych, powszechnie stosowane przez złodziei. W przeciwieństwie do standardowych lokalizatorów typu GPS/GSM, moduł GanTrack nie traci zasięgu w garażach podziemnych czy stalowych kontenerach.

Urządzenie w chwili montażu przechodzi w stan tzw. „uśpienia” i zostaje aktywowane dopiero po zgłoszeniu kradzieży. Takie działanie uniemożliwia złodziejowi odnalezienie miejsca, w którym moduł został zainstalowany w pojeździe oraz nie wzbudza podejrzeń. Dodatkowym atutem jest własne, niezależne zasilanie – bateria w zależności od wybranego wariantu wytrzymuje 12 lub 36 miesięcy. Moduł nie ingeruje w fabryczną instalację elektryczną pojazdu, zatem na nic zda się odłączenie akumulatora. Nie trzeba się również obawiać o utratę gwarancji producenta.

Procedura odzyskiwania samochodu jest bardzo prosta. Do obowiązku klienta należy jak najszybsze poinformowanie o kradzieży organów ścigania oraz centrali alarmowej Gannet Guard Systems. Po weryfikacji zgłoszenia rozpoczyna się akcja poszukiwawcza. Moduł zostaje zdalnie aktywowany, co umożliwia zlokalizowanie skradzionego pojazdu. Do namierzania wykorzystuje się zarówno jednostki naziemne jak i powietrzne (specjalny samolot), które wyposażone są w aparaturę przechwytującą sygnał nadawany przez moduł. Akcja poszukiwawcza przeprowadzana jest bardzo sprawnie, a skradziony samochód udaje się zlokalizować najczęściej w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.

„Nie ma samochodu, którego nie da się ukraść – rzecz w tym, aby go odnaleźć” – mówi Teresa Kabat, prokurent w Gannet Guard Systems. „Skuteczność systemu GanTrack wynosi ponad 90 proc., a to oznacza, że jesteśmy w stanie zlokalizować i odzyskać niemal każde auto, które padło łupem złodziei. Robimy to z dokładnością do 3 centymetrów, dzięki czemu nie ma mowy o pomyłce, jeśli np. pojazd ukryto w ciągu stojących obok siebie garaży. Warto podkreślić, że współpracujemy z policją, co zapewnia legalność działań” – dodaje Teresa Kabat.

Wysoką skuteczność systemu, potwierdzoną przez certyfikaty Politechniki Świętokrzyskiej i Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT), doceniają firmy ubezpieczeniowe. Właścicielom samochodów wyposażonych w rozwiązanie firmy Gannet Guard Systems oferują one zniżki na polisy autocasco, co jest dodatkowym atutem przemawiającym za wyposażeniem pojazdu w GanTrack.