Home Nieruchomości Fundusz należący do Union Investment przejmuje centrum handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej od CBRE Property Fund Central Europe

Fundusz należący do Union Investment przejmuje centrum handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej od CBRE Property Fund Central Europe

Fundusz należący do Union Investment przejmuje centrum handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej od CBRE Property Fund Central Europe

Union Investment i CBRE Global Investors sfinalizowały transakcję zmiany właściciela centrum handlowego Sarni Stok. To druga zagraniczna inwestycja należącego do Union Investment funduszu nieruchomościowego UII Shopping Nr. 1. Obiekt w Bielsku-Białej został zakupiony od CBRE Property Fund Central Europe zarządzanego przez CBRE Global Investors.

Centrum handlowe Sarni Stok w Bielsku-Białej zostało otwarte w 2001 roku. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 31 243 m2, znajdują się na niej 73 lokale handlowe. Centrum w 2012 roku przeszło rozbudowę i renowację. Od 2006 roku jego właścicielem był fundusz CBRE Property Fund Central Europe.

– Sarni Stok jest uznanym centrum handlowym ze zróżnicowanym gronem najemców, zlokalizowanym w obszarze metropolitalnym dysponującym ponadprzeciętną siłą nabywczą, dzięki czemu doskonale pasuje do naszego funduszu – powiedział dr Christoph Schumacher, członek zarządu Union Investment Institutional Property GmbH w Hamburgu.

– Mamy przyjemność ogłosić zakończenie procesu sprzedaży, zgodnie z założeniami w biznes planie funduszu i zobowiązaniami złożonymi wobec naszych inwestorów. Sfinalizowana umowa świadczy także o zwiększonej aktywności transakcyjnej CBRE w regionie Środkowej i Wschodniej Europy – komentuje dr Martin Sabelko, Found Manager i dyrektor zarządzający CBRE Global Investors w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sarni Stok to centrum handlowe z atrakcyjnym tzw. obszarem oddziaływania (ang. catchment area), obejmującym około 400 tysięcy osób. Dodatkowe atuty obiektu to bardzo dobra lokalizacja i widoczność. Umiejscowiony przy głównej drodze do Katowic i Cieszyna, kilka minut samochodem od centrum Bielska Białej, kompleks handlowy jest dobrze skomunikowany również pod względem transportu publicznego.

Wśród czołowych najemców, których produkty dostępne są w Sarnim Stoku znajdują się m.in.: Carrefour, Media Markt, TK Maxx, H&M, New Yorker, Jula oraz Rossmann. Centrum handlowe udostępnia swoim klientom 1240 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Przy transakcji po stronie Union Investment doradzała kancelaria prawnicza Hogan Lovells oraz JLL, usługi prawne dla CBRE Property Fund Central Europe zapewniła kancelaria Clifford Chance.

***

O CBRE Global Investors:

CBRE Global Investors to ogólnoświatowa firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, zarządzająca aktywami o wartości 88,6 mld $* (stan na 30. września 2014 r.). Spółka finansuje programy inwestycyjne na całym świecie w pełnym spektrum ryzyka/zwrotu dla inwestorów.

CBRE Global Investors jest niezależnie zarządzaną siecią filii CBRE Group, Inc. (NYSE: CBG). Zajmuje się badaniami, pozyskiwaniem inwestycji i innych zasobów na całym świecie, usługami typu full-service w sektorze nieruchomości komercyjnych i firm inwestycyjnych z korzyścią i na rzecz ich inwestorów. CBRE Group Inc., zatrudnia około 44 000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 350 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych
i partnerskich).

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.cbreglobalinvestors.com

*Pojęcie aktywa pod zarządem (assets under management – AUM) odnosi się do wartości rynkowej aktywów powiązanych z branżą nieruchomości komercyjnych, w stosunku do których CBRE sprawuje nadzór i prowadzi, w skali światowej, usługi zarządzania inwestycjami oraz inną działalność doradczą, a które na ogół składają się z nieruchomości i kredytów związanych z nieruchomościami; portfele papierów wartościowych oraz obejmuje inwestycje w spółkach operacyjnych, joint ventures oraz w prywatnych funduszach nieruchomości w ramach jej własnego funduszu. Termin AUM służy do przedstawienia skali działalności CBRE Global Investors na światowym rynku nieruchomości komercyjnych, a jego kalkulacja może różnić się w zależności od obliczeń innych firm zarządzających.

 

O Union Investment:Union Investment jest jednym z wiodących menedżerów inwestycyjnych nieruchomości w Europie. Jego obecne rozwiązania w sektorze nieruchomości obejmują 20 otwartych funduszy detalicznych oraz specjalnych o łącznej wartości aktywów przekraczającej 26,3 mld euro. Union Investment jest największym funduszem w sektorze nieruchomości w Niemczech. Szeroko zdywersyfikowany portfel nieruchomości Union Investment obejmuje rynki w 23 krajach na 5 kontynentach, ponad 350 obiektów w sektorach: biurowym, hotelowym, handlowym i logistyki. Firma zapewnia swoim inwestorom stabilną i skuteczną platformę, która łączy dobre wyniki nabycia nieruchomości z podejściem do zarządzania zorientowanym na wartość aktywów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.union-investment.com/realestate

###

Kontakt dla mediów

Marta Stach

Imago Public Relations

E. m.stach@imagopr.pl

M. +48 609 808 119

 

Press contact CBRE Global Investors:

Melzer PR Group

Tel. +43-1-526 89 08
E-mail: office@melzer-pr.com

Internet: www.melzer-pr.com