Home Nieruchomości Penthouse – nowy poziom luksusu

Penthouse – nowy poziom luksusu

Penthouse – nowy poziom luksusu

Penthouse to więcej niż nieruchomość. Jest on równoznaczny z luksusem oraz wysokim statusem społecznym właściciela. Czym są penthouse’y i dlaczego zyskują coraz większą popularność wyjaśnia Tadeusz Matusewicz, inwestor Willi Wrocław.

 

Penthouse’y na polskim rynku pojawiły się już kilkanaście lat temu, jednak ich ilość wciąż jest ograniczona. Taki stan powodują wyższa cena niż za standardowy lokal, a także limitowany rynek dóbr luksusowych. Co ciekawe, penthouse’y nie zawsze były wyznacznikiem prestiżu. Do połowy XIX wieku, mieszkania na ostatnich piętrach przeznaczone były dla biedniejszych klas społecznych. Wiązało się to z tym, iż trzeba było pokonać wiele schodów, by się do nich dostać. Zamożni ludzie decydowali się więc na lokale położone na niższych kondygnacjach. Najbardziej pożądany był poziom pierwszy oraz drugi. Wszystko zmieniło się w latach 20. XX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych spopularyzowano dźwig osobowy, czyli windę.

 

Od momentu, kiedy bez wysiłku można było dostać się na najwyższe poziomy budynku, mieszkania na ostatnich piętrach zaczęły cieszyć się popularnością. Doceniono w nich panoramiczne widoki, maksymalne doświetlenie naturalnym światłem oraz ciszę, gdyż miejski hałas nie docierał do szczytowych kondygnacji – tłumaczy Tadeusz Matusewicz, prezes Matusewicz Development.

 

W ten oto sposób penthouse’y zaczęły zyskiwać popularność wśród osób majętnych. Obecnie właścicielami luksusowych apartamentów są m.in. czołowe gwiazdy kina i muzyki, jak np. Leonardo DiCaprio lub Pharrell Williams.

 

Czym są penthouse’y?

 

Penthouse to luksusowy apartament charakteryzujący się podwyższonym standardem, zajmujący ostatnią kondygnację inwestycji. Z reguły posiada on największy metraż
i obowiązkowo przestronny taras z atrakcyjnym widokiem. Ekskluzywne mieszkania tego typu można spotkać głównie w centralnych dzielnicach największych miast świata. Najciekawsze oferty znaleźć można m.in. w Nowym Jorku, Miami, Paryżu, Londynie lub Dubaju.

 
Penthouse’y w Willi Wrocław

 

We Wrocławiu lokale typu penthouse oferuje m.in. inwestycja Willa Wrocław, znajdująca się przy Parku Wschodnim. Eleganckie apartamenty mają duży metraż oraz stylowe tarasy
z widokiem na zielone tereny parku.

 

Powierzchnia mieszkalna w penthouse’ach wynosi 146,84 m2, natomiast każdy taras zajmuje 127,88 m2. Rozległe balkony są miejscem przeznaczonym do wypoczynku i relaksu, dlatego także tam chcemy zapewnić lokatorom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Tarasy wykończone są szkłem bezpiecznym umożliwiającym podziwianie przyrody Parku Wschodniego oraz wysokiej klasy drewnem egzotycznym – mówi Tadeusz Matusewicz.

 

Mieszkania mają prostą, a jednocześnie elegancką formę. Przestronne pomieszczenia wyposażone są w nowoczesną stolarkę okienną typu portfenetr, czyli duże przeszklenia od podłogi do sufitu. Zapewniają one nie tylko panoramiczny widok, ale gwarantują także maksymalne doświetlenie wnętrza naturalnym światłem. Oryginalnym rozwiązaniem są cichobieżne windy z kontrolą dostępu, które prowadzą wprost do penthouse’ów. W inwestycji wykorzystano technologie przyjazne środowisku, np. panele solarne zamontowane na dachach budynków czy grzejniki kanałowe ulokowane wzdłuż okien. Ściany natomiast zostały wykonane z ceramicznej cegły, która jest doskonałym izolatorem ciepła, wykazując przy tym właściwości dźwiękoszczelne.

 

Penthouse’y położone na ostatnich piętrach ekskluzywnych inwestycji łączą
w sobie praktyczność mieszkań z intymnością domów wolnostojących. Nie powinien dziwić więc fakt, że wielu polskich deweloperów coraz chętniej decyduje się na umieszczenie luksusowych lokali w swoich inwestycjach. Penthouse’y, które często traktowane są jako lokaty kapitału, będą cieszyć się niesłabnącą popularnością na rynku nieruchomości jeszcze przez wiele lat.

 


WILLA WROCŁAW

Willa Wrocław to luksusowe osiedle zlokalizowane przy ul. Rybnickiej 18 (u zbiegu ul. Armii Krajowej oraz ul. Krakowskiej) we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Inwestycja jest położona
5 m od granic Parku Wschodniego i tylko 5 km od ścisłego centrum miasta. Do użytku oddanych zostało 8 dwupiętrowych budynków oferujących 89 apartamentów o podwyższonym standardzie i powierzchni 54-147 m2. Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa firmy Matusewicz Development Sp. z o.o. Sp. kom.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.willawroclaw.pl