Rafin Developer wspiera turniej ATP


Już 16 lutego w Hali Orbita rozpocznie się długo wyczekiwany turniej tenisowy. Zagra dwudziestu dwóch zawodników. Zmagania sportowców wrocławianie będą mogli oglądać bezpłatnie, dzięki wsparciu sponsorów wydarzenia m.in. firmy Rafin Developer.

Spośród zgłoszonych tenisistów trzydziestu zajmowało miejsce w pierwszej setce rankingu ATP. W czasie turnieju, który potrwa do 22 lutego, zobaczymy m.in. zwycięzcę Challengera, rozgrywanego w Orbicie w 2009 roku, Michaela Berrera, jak również Philippa Petzschnera, który był 35. w rankingu ATP. Na korcie pojawią się też Łukasz Kubot i Michał Przysiężny.

Rafin Developer, jeden z największych deweloperów na Dolnym Śląsku, aktywnie wspiera tę inicjatywę jako sponsor wydarzenia. Jak mówi Piotr Wiak, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych Rafin: „Tenis w wielkim stylu wreszcie powrócił do Wrocławia. Cieszy nas fakt, że mieszkańcy Wrocławia będą mogli pojawiać się na turnieju, aby poczuć sportowe emocje. Wielbicieli tenisa systematycznie przybywa w naszym mieście, dlatego z chęcią włączamy się w działania, mające na celu wspieranie sportu. Od lat wspieramy też dziecięce kluby sportowe. Zależy nam, aby świadomość prosportową i tą dotyczącą zdrowego stylu życia budować już od najmłodszych lat. Dlatego też zachęcamy nie tylko fanów tego wyrafinowanego sportu ale również rodziny z dziećmi, aby skorzystały z tak wyjątkowej okazji i wspólnie podziwiali jedyny w swoim rodzaju turniej tenisowy”.

Informacje nt. Rafin Developer

Stabilna sytuacja finansowa oraz konsekwentnie realizowane działania, oparte na przemyślanej strategii, pozwoliły Rafin zaangażować się w szeroką gamę projektów, obejmujących powierzchnie komercyjne i mieszkaniowe. Firma jest m.in. inwestorem jednej z największych wrocławskich inwestycji mieszkaniowych – osiedla Złota Podkowa, położonego na Krzykach. Oprócz tego w portfolio posiada: Dobre Osiedle na Zakrzowie oraz 12 Miesięcy – domki w zabudowie szeregowej w Iwinach, na granicy z Wrocławiem.

 

Najnowszą inwestycją firmy jest prestiżowe osiedle Kępa Mieszczańska, realizowane w samym centrum Wrocławia, przy ul. Dmowskiego. Kępie Mieszczańskiej przywrócona zostanie jej dawna świetność. W centrum miasta powstanie miejsce, w którym można odciąć się od miejskiego gwaru, wypocząć wśród zieleni, tuż nieopodal rzeki. W najbliższym otoczeniu osiedla planowane są także parki i bulwary nad Odrą, które powstaną na niemal 4 hektarach terenów zielonych.

 

Spółka nie ogranicza się tylko do inwestycji mieszkaniowych. Jest również właścicielem  Hotelu Europejskiego, Polonia oraz Nowego Hotelu Piast, położonych przy jednej w największych wrocławskich ulic – ul. Piłsudskiego. Tym samym bierze aktywny udział w modernizacji ścisłego Centrum Wrocławia. Wraz z powstaniem nowego Teatru Capitol, Dworca Głównego, już wkrótce zaprezentuje nowe oblicze zabytkowego obiektu – Hotelu Piast.