Warszawskie mini mieszkania. Za ile?


W powstających w Warszawie osiedlach największe wzięcie mają najniżej wycenione mieszkania. W kwocie do 200 tys. zł kupimy tylko kawalerkę. A jakie mieszkania znajdziemy w nowych projektach w cenie do 250 – 270 tys. zł? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, w których warszawskich osiedlach deweloperzy oferują takie lokale.      

 

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań w Atal

W inwestycji Nowe Bemowo dostępne są dwa mieszkania dwupokojowe o pow. 42 m kw., które kosztują ponad 260 tys. zł. Lokale położone są na parterze. W sprzedaży są również trzy mieszkania dwupokojowe o metrażu 44 m kw. na wyższych kondygnacjach w cenie ok. 274 tys. zł.

 

Wojciech Stisz, reprezentujący Barc Warszawa

W osiedlu Tarasy Dionizosa przy ul. Winorośli mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 36 do 42 m kw. oferujemy w cenach od 203 tys. do 240 tys. zł. Drugi etap inwestycji gotowy będzie jeszcze w tym roku. Mieszkanie trzypokojowe w Tarasach Dionizosa kosztuje prawie 290 tys. zł. W sąsiadującym z Warszawą Piastowie, w ukończonej inwestycji Rezydencja Kościuszki mamy w sprzedaży ostatnie mieszkanie o pow. 36 m kw. w cenie niespełna 213 tys. zł.   

 

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

W inwestycji Dobra Wola II proponujemy mieszkania jednopokojowe z oddzielną, widną kuchnią o powierzchni ok. 34 m kw. w kwocie od 265 tys. zł. W inwestycji Miasto Wola w tym budżecie możemy zaproponować jednopokojowe mieszkanie z widną kuchnią na parterze w cenie 230 tys. zł.

 

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w Dolcan

W cenie do 270 – 280 tys. zł w Warszawie oferujemy mieszkania w inwestycji Miasteczko Rubikon, składającej się wyłącznie z miniapartamentów o powierzchni od 19 do 49 m kw. Ceny kawalerek w tej inwestycji zaczynają się od 156 tys. zł. W kwocie do 280 tys. zł w Miasteczku Rubikon mamy także dwa mieszkania dwupokojowe o powierzchni 37 i 38 m kw.

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

W osiedlu Derby w cenie nie przekraczającej 250 – 270 tys. zł możemy zaoferować kilka mieszkań dwupokojowych o powierzchni 40 m kw. W usytuowanym także na warszawskiej Białołęce – Osiedlu Klasyków mamy w tej kwocie kawalerki o metrażu 28 – 31 m kw. i mieszkania dwupokojowe o pow. od 40 do 43 m kw. W inwestycji Palladium w kwocie do 270 tys. zł dostępne są mieszkania wielości od 32 do 38 m kw. W Osiedlu Wilno na Targówku w cenie do 270 tys. zł  można kupić mieszkania jedno i dwupokojowe o pow. do 43 m kw.    

 

Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment

W II etapie osiedla Nowy Mokotów mamy 10 mieszkań jednopokojowych o pow. 29- 30 m kw., które oferujemy w cenie do 270 tys. zł.

 

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest

Mieszkania w cenie poniżej 300 tys. zł możemy zaproponować w inwestycji na warszawskiej  Pradze. Są to funkcjonalne kawalerki lub mieszkania 2-pokojowe o metrażu do 35 mkw. Składają się z małego saloniku z aneksem kuchennym i sypialni. W przedpokoju powierzchnia jest maksymalnie wykorzystana, znajduje się w nim tylko miejsce na szafę wnękową i funkcjonalne przejście.  

 

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction

W przedziale cenowym do 270 tys. zł oferujemy zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwupokojowe, o pow. do 54 m kw. Takie lokale można znaleźć w naszych inwestycjach  w Warszawie – Zielona Dolina na Białołęce oraz Villa Campina, która zlokalizowana jest 8 minut od Bemowa. Klienci dysponujący takim budżetem mają spory wybór. Mieszkania w tak przystępnych cenach będą także dostępne w powstającym, kolejnym etapie inwestycji Zielona Dolina.

 

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp

Mieszkania w cenach 250 – 270 tys. można znaleźć w każdej z warszawskich inwestycji realizowanych przez LC Corp, tj. Osiedle na Woli, Poborzańska, Mała Praga, Osiedle Przy Promenadzie. W zależności od lokalizacji jest to mniejsza lub też większa grupa mieszkań, są to lokale jedno lub też dwupokojowe. W kolejnych projektach, które zostaną uruchomione w tym roku, również znajdą się mieszkania w tym przedziale cenowym.

 

Katarzyna Żarska, reprezentująca Marvipol

W cenie do 270 tys. zł mamy 17 kawalerek o metrażu od 28 do 36 m kw. w będącym w budowie osiedlu Central Park Ursynów przy ul. Kłobuckiej. W każdej inwestycji projektujemy kawalerki, jednak ze względu na wymogi zapewnienia do każdego mieszkania miejsca parkingowego, nie jest ich wiele.

 

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

Nasze niedawno uruchomione dwa warszawskie projekty Kolska od Nowa i Księżycowa 60 spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów. W mieszczącej się cenowo w segmencie popularnym inwestycji Księżycowa 60 na Bielanach, ceny oscylują na poziomie 6.500 złotych za metr, a w budżecie do 270 tys. zł można bez problemu znaleźć w ofercie także mieszkania dwupokojowe.

 

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

Do warszawskich inwestycji Polnordu należy osiedle Śródmieście Wilanów, zlokalizowane w obrębie ulic Kazachskiej i Branickiego. W trakcie budowy jest budynek F, a niedawno wprowadziliśmy do sprzedaży mieszkania także z budynku E. W ramach przedsprzedaży mieszkania dwupokojowe od 33 m kw. można kupić od 261 tys. zł. W podwarszawskim osiedlu Neptun Ząbki w cenie 250-270 tys. zł mamy duży wybór mieszkań trzypokojowych od 55 m kw.

 

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg

We wszystkich warszawskich inwestycjach Robyg znaleźć można mieszkania mieszczące się w przedziale cenowym do 270 tys. zł. W większości są to lokale dwupokojowe, a część stanowią również kawalerki. Mieszkania Robyg charakteryzują się wysokimi możliwościami aranżacyjnymi, dlatego każdy lokal można dostosować do indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość zmiany mieszkania z dwoma pokojami w kawalerkę i na odwrót.

 

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

Obecnie ceny najtańszych lokali, które mamy w ofercie zaczynają się od 280 tys. zł. W takiej kwocie można nabyć dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 35 m kw. w czwartym etapie inwestycji Sakura na Mokotowie, położonym tuż obok toru wyścigów konnych Służewiec.

 

Kamila Kaliniak, reprezentująca Tynkbud-1

W naszych inwestycjach oferujemy mieszkania od 6300 zł/m kw. Mieszkanie we wskazanym przedziale cenowym  proponujemy w lokalizacji na Bemowie przy ul. Pełczyńskiego. Mieszkania od kwoty 250 tys. zł zaczynają się od metrażu niespełna 37 m kw. i są to już mieszkania dwupokojowe. W inwestycjach, które planujemy rozpocząć w tym roku także znajdzie się część mieszkań w niższych cenach.

 

Agnieszka Wójcik, dyrektor zarządzająca ds. sprzedaży i marketingu w Wikana 

Wikana jest w początkowej fazie ekspansji na rynek stołeczny. Szykujemy się obecnie do rozpoczęcia inwestycji pod nazwą Cisowy Zakątek w Piasecznie. Powstanie tam budynek mieszkalny z parkingiem podziemnym oraz ogródkami przyporządkowanymi do wybranych mieszkań.

dwa tarasy_polnord

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl