Podaruj bliskiej osobie jej pierwszy maraton


Jeśli masz obok siebie prawdziwego miłośnika sportu, który wciąż poszukuje nowych wyzwań, pomóż mu osiągnąć jego cele. Ekskluzywne akcesoria dla biegaczy mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i sprawić bliskiej osobie wiele radości na Święta.

 

Badania przeprowadzone przez firmę TomTom udowodniły, że niewielu biegaczy (6 proc.) wie, w jaki sposób osiągnąć swoje cele treningowe i przygotować się odpowiednio do startów
w zawodach, np. biegach na dystansie 10 km czy maratonach. Bieganie stało się niezwykle modne i wiele osób chce zacząć uprawiać ten sport, ale potrzebuje odpowiedniego bodźca, który często dostarcza bliska osoba. Ponad połowa ankietowanych biegaczy odpowiedziała, że w założeniach treningowych polega na swoich znajomych. Większość z zwracała przy tym uwagę, że główną motywacją do biegania jest chęć kontrolowania masy ciała oraz utrzymywanie dobrej kondycji. Prawie połowa (45 proc.) z nich podkreśla, że istotna jest kontrola czasu oraz dystansu.

Z myślą o osobach czynnie uprawiających sport i chcących śledzić wymierne efekty treningowe tworzone są zegarki takie jak TomTom Runner. „Śledzenie swoich rezultatów i możliwość zaobserwowania poprawy to największa motywacja i klucz do sukcesu”, twierdzi Agnieszka Dygacz, olimpijka, wielokrotna Mistrzyni Polski w chodzie i rekordzistka kraju w chodzie na 20 km.

Jeśli osoba, która jest Ci bliska chciałaby zacząć żyć aktywnie, bądź trenuje, ale cały czas poszukuje nowych wyzwań, spróbuj ją zaskoczyć. Podaruj jej inteligentny zegarek, który sprawdza bieżące dane biegu i umożliwia trenowanie w optymalnej strefie tętna. Posiadanie ekskluzywnego gadżetu pozwoli biegaczowi ścigać się ze swoimi wynikami i zmotywuje go do doskonalenia umiejętności i poprawy rezultatów.

Taki prezent z pewnością przybliży Twoich bliskich do osiągnięcia wymarzonego celu, jakim być może jest pierwszy maraton.