Classen rezygnuje z BUDMY. Producent rozwija artystyczne skrzydła i zaprasza na targi wewnętrze do Wrocławia


Pomiędzy technologią, designem i sztuką, między niebanalną kreacją a światem realnym. Classen, renomowany producent paneli podłogowych i skrzydeł drzwiowych, wyznacza trendy w branży wyposażenia wnętrz i zaprasza na wewnętrzne targi. Po raz pierwszy w Polsce spółka organizuje własną, niekonwencjonalną imprezę wystawienniczą, która odbędzie się 5 lutego w gmachu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Współorganizatorem targów firmy Classen jest RuckZuck, największa sieć sprzedaży produktów tej marki. Będzie to pierwsza taka impreza w Polsce. Jest ona nie tylko bowiem odpowiedzią na poznańską BUDMĘ, w której producent w tym roku po raz pierwszy nie będzie uczestniczył. To także zupełnie nowa idea, która zaprezentuje nieznane dotąd oblicze producenta.

W czwartek, 5 lutego br., jedno z pięter wrocławskiej ASP zamieni się w halę wystawienniczą. W czterech salach zostaną wyeksponowane, adekwatnie do miejsca w artystycznej formie, produkty firmy Classen. Goście imprezy będą mogli zapoznać się z ofertą stolarki drzwiowej, paneli podłogowych, a także mebli kuchennych i akcesoriów.  

– Organizując targi na terenie jednej z najbardziej prestiżowych uczelni artystycznych w Polsce, w Europejskiej Stolicy Kultury 2016, chcemy pokazać, iż rozwijamy skrzydła i wychodzimy poza utarte schematy. Jesteśmy dziś firmą otwartą na młodych zdolnych projektantów, którzy swoimi pracami udowodnili, iż drzwi wewnętrzne, do tego o niebanalnym wzornictwie, mogą pełnić również funkcje użytkowe. Stawiamy na jakość produktów, ich oryginalność i możliwość zaadaptowania sztuki do świata realnego – mówi Anna Lipus, Kierownik Marketingu i Reklamy, Classen. 

Poza licznymi nowościami produktowymi, producent przedstawi więc zwycięskie prace konkursu ogłoszonego m.in. wśród studentów i absolwentów uczelni artystycznych, których autorskie pomysły zostały zamienione w prototypy skrzydeł drzwiowych, gotowe do sprzedaży. Prace te zostały zrealizowane przez projektantów pod kierunkiem dra sztuk plastycznych Krzysztofa Gronia, pracownika naukowego Katedry Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Na artystyczne stoisko targowe w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Classen i RuckZuck zapraszają w godzinach od 12:00 do 18:00. 

, ,