Finnair rozszerza współpracę z partnerami z sojuszu oneworld Japan Airlines i Quantas


(Warszawa 21.5.2015) Finnair zacieśnia porozumienie o wspólnych lotach (tzw. codeshare) z partnerskimi liniami z sojuszu oneworld – Japan Airlines i Qantas. Przewoźnicy wprowadzają połączenia typu codeshare do Busanu w Korei Południowej oraz Perth w Australi.

 

Busan to kolejne miasto w siatce połączeń Finnaira, do którego pasażerowie mogą dotrzeć codziennie z przesiadką na lotnisku Tokyo Narita, korzystając z rejsów codeshare obsługiwanych przez Japan Airlines. Jest to zamożne i drugie największe miasto w Korei z 3,6 milionami mieszkańców, którego znaczenie gosdpodarcze ciągle rośnie, co jednocześnie zwiększa zapotrzebowanie na połączenia lotnicze z Europą.

 

Japan Airlines i Finnair oferują wiele wspólnych połączeń codeshare między Europą a Japonią.

 

Od 26 czerwca 2015 pasażerowie Finnaira będą także mogli polecieć do Perth przez Singapur, rejsem obsługiwanym przez partnera z sojuszu oneworld linie lotnicze Qantas. To stwarza pasażerom Finnair dodatkowy wybór połączeń do Perth, oprócz dotychczasowego połączenia przez Hongkong liniami Cathay Pacific – również partnerem Finnaira z sojuszu oneworld.

 

Perth to ważny handlowy, kulturalny i polityczny ośrodek w Zachodniej Australii, z liczbą ludności przekraczającą 2 miliony mieszkańców. Pasażerowie Finnaira mogą także skorzystać z połączeń do innych australisjkich miast – Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide i Cairns przez Singapur, Bangkok i Hong Kong liniami Qantas lub Cathay Pacific.

 

 

Więcej informacji:

Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com
Baza zdjęć: http://gallery.finnair.com
Finnair na Twitterze: www.twitter.com/Finnair
Blogi Finnaira: http://blogs.finnair.com
Finnair na Facebooku: www.facebook.com/finnair
Strona Grupy Finnair: www.finnairgroup.com