Wycieczki do Korei Północnej z Polski


Korea Północna jest powszechnie uznawana za kraj zamknięty: z ograniczonym dostępem dla turystów, bez internetu i wolnego rynku. W zamian: komunistyczna organizacja państwa, kult jednostki, zahamowanie rozwoju kraju na rzecz zbrojeń (w tym atomowych).

Czy ten pobieżny, stereotypowy dość, obraz jest prawdziwy? Teraz można przekonać się o tym samemu, wybierając się na wycieczkę do Korei Północnej z polskim biurem podróży. Jednym z touroperatorów, który oferuje wyprawy do jednego z najbardziej tajemniczych państw świata jest Konsorcjum Polskich Biur Podróży z Łodzi.

Już sama nazwa wycieczki: „Ku chwale Partii” sugeruje, że nie wybieramy się do zwykłego kraju, nastawiając się na beztroski wypoczynek czy to na plaży czy też podziwiając najciekawsze zabytki danego miejsca. Program wycieczki jest napięty i uporządkowany. Ze względu na charakter miejsca oraz zakaz swobodnego fotografowania, musimy być nastawieni na brak możliwości samodzielnego poruszania się oraz zwiedzania atrakcji, które nie zawarte są w oficjalnym programie wycieczki.

Co znajduje się na liście atrakcji? Oczywiście wizyta pod Wielkimi Monumentami Mansudae, ponadto Koreańskie Muzeum Wojny, statua Idea Juche oraz park Morabong. Oprócz stref miejskich czeka nas także wizyta na wsi, w jednym z przykładowych gospodarstw rolnych, gdzie mieszkańcy pracują „dla dobra ogółu oraz partii”.

Czy po zobaczeniu tych oficjalnych atrakcji, pojmiemy jak wygląda życie w Korei Północnej? Zapewne nie do końca, ale przynajmniej w pewnej namiastce zobaczymy jak może wyglądać życie w kraju zamkniętym na inne wpływy, który wygląda jak polska rzeczywistość lat 70 i 80.

Więcej szczegółów na temat programu wycieczki Konsorcjum Polskich Biur Podróży znajdziecie tutaj: Korea Północna

 

Kontakt z biurem:

Biuro turystyczne w Łodzi

ul. Piotrkowska 92

90-103 Łódź

tel./fax 042 630 48 66, 042 636 98 38, 042 630 48 68, 042 630 48 69

email: konsorcjum@konsorcjum.com.pl