Home Uroda ODSŁOŃ DEKOLT NA LATO – SKUTECZNE KURACJE NA GŁADKĄ SZYJĘ I PIĘKNY DEKOLT

ODSŁOŃ DEKOLT NA LATO – SKUTECZNE KURACJE NA GŁADKĄ SZYJĘ I PIĘKNY DEKOLT

ODSŁOŃ DEKOLT NA LATO  – SKUTECZNE KURACJE NA GŁADKĄ SZYJĘ I PIĘKNY DEKOLT

Latem chcesz kusić atrakcyjnym dekoltem? Zanim założysz wyciętą sukienkę, zadbaj o kondycję szyi oraz dekoltu, ponieważ te partie ciała bezlitośnie zdradzają wiek kobiety. Wiotka i przesuszona skóra z widocznymi przebarwieniami jest znakiem upływającego czasu i wieloletnich zaniedbań.

Bardzo cienka i delikatna skóra szyi i dekoltu podatna jest na odwodnienie i wszelkie podrażnienia. Dzieje się tak, ponieważ pozbawiona jest prawie gruczołów łojowych oraz posiada małą ilość włókien kolagenowych. Na stan i kondycję dekoltu i szyi  niekorzystnie wpływa też promieniowanie słoneczne oraz szkodliwe czynniki środowiskowe, które nieubłaganie przyspieszają proces jej starzenia.

Jeśli nie dbasz regularnie o dekolt i szyję, a urlop już za pasem, to nie łudź się, że domowe kuracje zdziałają cuda. Na pomoc przyjdzie medycyna estetyczna, która oferuje szereg skutecznych rozwiązań. Regenerację skóry szyi i dekoltu szczególnie wspomoże mezoterapia – to idealny zabieg do odbudowy cienkiej, wiotkiej i pomarszczonej skóry.

„Jeśli stan skóry szyi i dekoltu jest daleki od ideału, a my mamy naprawdę niewiele czasu, by to zmienić, spytajmy lekarza dermatologa o regenerujące koktajle. Podaje się je metodą mezoterapii, czyli wstrzykiwania specjalnie dobranych substancji bezpośrednio w głębsze warstwy skóry. Już po pierwszym zabiegu widać efekty, a po kilku – stan skóry zdecydowanie się poprawia” – mówi dr Beata Adamczyk z Princess Academy.

Mezoterapia, nazywana zastrzykiem młodości, to jeden z najbardziej cenionych zabiegów medycyny estetycznej, o wysokiej skuteczności i szerokim zastosowaniu. Polecana jest m.in. w celu odmłodzenia i regeneracji skóry, redukcji przebarwień, cellulitu, czy rozstępów. Sekret jej skuteczności polega na odpowiednio dobranych koktajlach, bogatych w substancje czynne, które intensywnie rewitalizują i odżywiają skórę. Dużą zaletą mezoterapii jest również to, że można ją łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi.Szyję i dekolt można ostrzykiwać, aplikując pod skórę odżywczy, specjalnie dobrany koktajl (np. Up Grade! lub VIT:JAL Revitalizing), stymulujący komórki skóry do odnowy. Jego zadaniem jest stymulowanie metabolizmu komórek, zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, co ma bezpośredni wpływ na ogólną poprawę wyglądu skóry. Po zabiegu skóra wygląda znacznie młodziej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu, jest bardziej jędrna i elastyczna.

„Do dyspozycji mamy wiele preparatów, które po aplikacji w skórę szyi i dekoltu mają korzystny wpływ na jej kondycję. Ja polecam szczególnie Princess Rich – to doskonały sposób na odmłodzenie skóry poprzez jej nawilżenie. Poza tym efekty mezoterapii wykorzystującej Princess Rich utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku innych produktów:  moc nawilżająca jest większa, a skóra ulega naturalnej rewitalizacji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że może być używany przed lub po opalaniu w celu zapobiegania skutkom kąpieli słonecznych” – dodaje dr Adamczyk.

Princess Rich to sterylny, ulegający biodegradacji żel zawierający kwas hialuronowy z domieszką gliceryny. Znakomicie nawilża i rozświetla skórę, wypełnia drobne zmarszczki. Podaje się go poprzez płytkie wstrzyknięcia w małych, ok 1-1,5 cm odstępach. Gwarantuje długotrwałe i spektakularne efekty: skóra jest gładka i ładnie napięta, miła w dotyku, ma świeży kolor.

Wśród mezokoktajli na szczególną uwagę zasługuje Up Grade!preparat rewitalizujący o wielokierunkowym działaniu, zawierający kwas hialuronowy, idebenon, koenzymy, nukleotydy i witaminy, które zwiększają elastyczność, świetlistość oraz nawilżenie skóry, a także działają przeciwzmarszczkowo. Ważnym składnikiem jest N-acetylocysteina – substancja o właściwościach przeciwutleniających, która odpowiada za utrzymanie właściwego poziomu glutationu w komórkach, chroniąc je przed uszkodzeniem przez czynniki zewnętrzne oraz ich toksycznym wpływem.

Bardzo ważne jest, aby nie zapominać o domowej pielęgnacji. Codziennym rytuałem powinno być dokładne oczyszczanie skóry, regularny peeling, który spłyci zmarszczki i nawilży skórę, a dodatkowo zwiększy wchłanianie aktywnych składników z kremów. Nie zapominajmy też o stosowaniu odpowiednich preparatów, takich jak nawilżający i bezzapachowy koncentrat Recovery z linii Princess Skincare. Preparat zwiększa naturalną zdolność skóry do regeneracji widocznych uszkodzeń powstałych na skutek stresu i upływu czasu, dzięki czemu pomaga jej odzyskać zdrowy, promienny wygląd. Doskonale łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, eliminuje suchość skóry.

I na koniec pamiętajmy, aby wychodząc na słońce stosować kremy ochronne z wysokimi filtrami. Wówczas długo będziemy cieszyć się piękną i zdrową skórą.

Croma Pharma Sp. z o.o. (www.croma.pl)

ADW