Przepis na nowoczesny salon. RuckZuck komponuje składniki modernistycznego wnętrza


Jak z pomysłem urządzić nowoczesny salon? Otwarta przestrzeń, minimalizm w wyposażeniu, garść subtelnych dekoracji, odrobina koloru, a to wszystko doprawione szczyptą industrializmu. Smaku dodadzą również szkło, kamień, chromowana stal oraz drewno. Specjaliści RuckZuck, największej w Europie sieci sprzedaży produktów marki Classen, podają przepis na salon w modernistycznym wydaniu.

– Salon to miejsce szczególne w każdym domu czy mieszkaniu. Tutaj wypoczywamy, oddajemy się rozrywce i przyjmujemy gości. Choć tradycja spędzania czasu w tym pomieszczeniu nie zmienia się, to metamorfozom ulega jego wnętrze. Coraz częściej bowiem aranżujemy je w sposób nowoczesny, nie zapominając jednak o komforcie i wygodzie – mówi Katarzyna Śliwińska, Kierownik działu marketingu, RuckZuck. 

Nowoczesny styl aranżacji łączy w sobie minimalizm i pragmatyzm, przez co zdobywa uznanie osób ceniących prostolinijną estetykę wnętrz oraz wynikający z niej ład i harmonię.

Przepis na nowoczesny salon:

·        otwarta przestrzeń – efekt ten można uzyskać poprzez redukcję zbędnych przedmiotów
i ograniczeń w postaci ścianek działowych, a także przez zastosowanie trików sprzyjających optycznemu powiększeniu wnętrz, np. odpowiedniego oświetlenia, jasnych barw ścian i podłóg, bądź luster;

·        minimalne wyposażenie – liczbę mebli w pomieszczeniu należy ograniczyć do minimum. Co więcej, najlepiej wybierać te w naturalnych, jasnych kolorach oraz o prostym, geometrycznym kształcie;

·        subtelne dekoracje – w nowoczesnych wnętrzach sprawdza się reguła „mniej znaczy więcej”. Urządzając salon warto postawić na jeden wyrazisty, dopracowany detal (np. lampa, obraz, sofa, stolik kawowy), który nada pomieszczeniu znacznie większą wartość estetyczną, niż zastosowanie wielu drobnych ozdobników;

·        nowoczesne materiały – na ścianach salonu mogą znaleźć się: farba (najlepiej w stonowanym kolorze, np. w bieli, beżu, szarości), beton, kamienne płytki, ale także drewniane panele ścienne. Ciekawe, nieco kontrastowe uzupełnienie dla nich stanowić będą szklane, chromowe, bądź wykonane ze stali nierdzewnej elementy wyposażenia.

– W nowoczesnym salonie nie może również zabraknąć… drewna. Stosowane w różnych formach – pod postacią paneli podłogowych, skrzydeł drzwiowych, paneli ściennych, czy mebli, pozwala na ocieplenie wnętrza, a przy tym świetnie współgra z innymi materiałami. Śmiało można je określić jako element definicji modernistycznego stylu, a tym samym – niezbędny składnik każdego nowoczesnego mieszkania – dodaje Katarzyna Śliwińska. 

Asortyment stworzony z myślą o nowoczesnych wnętrzach można znaleźć w salonach RuckZuck. Innowacyjne drzwi z kolekcji Doors & Floors, drzwi wewnętrzne z linii Modern i Avangarde, panele podłogowe Prestige, czy Wiparquet, to tylko niektóre z produktów, dzięki którym możliwe stanie się uzyskanie modernistycznego efektu w aranżacji domu lub mieszkania.

Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników RuckZuck. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck oferują również transport oraz montaż zakupionych podłóg i drzwi.