PODOPIECZNI FUNDACJI NASZA SZKAPA WYGRALI PRAWIE 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH!


Zwierzęta znajdujące się pod troskliwą opieką Fundacji Nasza Szkapa nie będą musiały martwić się o swoją najbliższą przyszłość. Dzięki hojności klientów sklepu internetowego Krakvet.pl oraz głosom wsparcia swoich przyjaciół Fundacja zwyciężyła w majowej edycji akcji Pomoc Dla Schronisk. Nasza Szkapa jako laureat będzie mogła wybrać swoje nagrody o łącznej wartości aż 14 430 zł.


 

Fundacja Nasza Szkapa to wyjątkowa organizacja pomocowa. – „Nie  umieszczamy zwierząt w hotelach, tylko utrzymujemy je w naszym prywatnym gospodarstwie „Zerówka” na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Oprócz bezpośredniego wspierania potrzebujących zwierząt chętnie pomagamy szczególnie karmicielom kotów, których w okolicy jest naprawdę wielu. Nie mają oni do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc, więc to my przekazujemy im karmę. Robimy to również wobec ubogich gospodarstw, aby utrzymanie zwierząt nie było dla ich właścicieli wielkim ciężarem, a co za tym idzie, aby nie musieli pozbywać się swoich psów czy kotów. W naszym własnym  gospodarstwie znajduje schronienie nawet 20 kotów i 30 psów. Natomiast u zaprzyjaźnionych karmicieli przebywa ich przynajmniej trzykrotnie więcej” – mówi Agnieszka Zera, Prezes Zarządu Fundacji Nasza Szkapa.

Gospodarstwo Zerówka to wyjątkowe miejsce na ziemi znajdujące się w Wojsławicach w Gminie Kazimierza Wielka. Właśnie tutaj można odwiedzić podopiecznych Fundacji. Czasami są to również zwierzaki należące do innych organizacji lub tzw. znajdy. Jednym słowem właśnie tu członkowie Fundacji łączą wszelkie formy pomocy oraz pracują, żeby zapewnić godny byt podopiecznym Naszej Szkapy.

Jak dodaje Agnieszka Zera – "Naszą Szkapę tworzy przede wszystkim nasza najbliższa rodzina. Chociaż jest nas zaledwie garstka, staramy się prężnie działać i wzajemnie wspierać, nawet jeśli jest naprawdę trudno. Nie zatrudniamy pracowników i nie mamy rzeszy wolontariuszy, chociaż uczniowie z pobliskiego gimnazjum starają się odwiedzać zwierzęta, wyprowadzać je na spacery lub pomagać nam w porządkach.”

Nazwa Nasza Szkapa ma swoją genezę w początkach działalności Fundacji. Pierwotnie jej podopiecznymi były bowiem wyłącznie konie i to z myślą o nich powstała organizacja. Z czasem jednak w stajni zaczęło przybywać także mniejszych stworzeń. Tak zrodziła się potrzeba przygotowania odpowiedniej infrastruktury i otwarcia bram Naszej Szkapy również dla innych czworonogów. Poszerzenie działalności działo się samoistnie, a członkowie Fundacji starali się na bieżąco dostosowywać do nowych mieszkańców schroniska i ich potrzeb. Fundacja nie odmawia pomocy żadnym zwierzętom – w przeszłości ratowała już nie raz króliki, kozy, gołębie, a nawet żółwie.

W opinii Krakvet, pomoc zwierzętom nie powinna zamykać się wyłącznie na psy i koty. W obowiązku społeczeństwa leży zapewnienie godnego życia wszystkim stworzeniom. To bardzo ważne, aby organizacje pomocowe otwierały swoje drzwi również dla zwierząt hodowlanych, gadów, czy ptactwa. – „To wspaniała wiadomość, że akcję Pomoc Dla Schronisk po raz kolejny wygrała organizacja niosąca pomoc nie tylko psom i kotom, ale wszystkim potrzebującym zwierzętom. Pomoc Dla Schronisk trwa już prawie 7 lat i przez ten czas nasi klienci mogli oddawać przysługujące im rabaty na rzecz potrzebujących zwierząt. Kwota, jaką udało nam się przekazać organizacjom od 2008 roku, dziś opiewa na blisko milion złotych i każdy miesiąc zbliża nas do przekroczenia tej magicznej sumy. Niewątpliwie sukces akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, jednak mam nadzieję, że zaangażowanie naszych klientów w pomoc potrzebującym będzie trwać jeszcze przez wiele lat” – mówi Marek Batko, prezes internetowego sklepu zoologicznego Krakvet.pl

Członkowie Fundacji przewidują, że wygrane produkty powinny wystarczyć na ponad trzy miesiące. Jednocześnie wskazują, że w okresie letnim zawsze przybywa im lokatorów, a co za tym idzie pracy i wydatków. Niestety, pomimo licznych kampanii społecznych nadal zdarzają się nieodpowiedzialni właściciele, którzy porzucają swoje zwierzaki na czas wakacji, często w bardzo okrutny sposób. Dzięki otrzymanemu wsparciu Nasza Szkapa jest przygotowana na utrzymanie nowych istot. Jednocześnie robi wszystko, aby informować ludzi o negatywnych skutkach porzucania swoich czworonogów i stale zachęca do adopcji podopiecznych Fundacji. 

– Chcielibyśmy bardzo podziękować przede wszystkim sklepowi Krakvet.pl, ponieważ to on skupia w swojej akcji ludzi, którzy chcą pomagać. Dziękujemy również Klientom sklepu za przekazywanie rabatów – bez nich nagrody nie byłyby tak ogromne. Oczywiście wielkie podziękowania należą się również wszystkim, którzy uznali, że warto oddać swój głos na Naszą Szkapę. Dziękujemy w imieniu swoim oraz naszych podopiecznych! – podsumowuje Prezes Zarządu zwycięskiej Fundacji.